“Ђаволчићи” наставили серију пораза

Нови неуспех наших омладинаца. Ученици Дејана Јоксимовића уписали су данас и трећи узастопни пораз у Омладинској лиги Србије, и то у сусрету са једним од главних конкурената у борби за опстанак, екипом ОФК Београда – 1:2 (1:1).

Утакмица на помоћном терену стадиона “Чика Дача” очекивано је протекла у рововској борби током свих 90 минута игре. Важност данашњег сусрета “везала” је ноге играчима оба тима, нарочито у првом полувремену.

Први су до предности дошли млади “романтичари” поготком Матије Весељија, који је искористио успаваност одбране крагујевачког тима и један одбитак проследио у мрежу.

Није се дуго чекало на изједначење. Играо се 38. минут када је после ударца из угла Младен Радосављевић послао лопту иза леђа чувара мреже гостујућег тима Марка Гуџулића за 1:1.

Овај резултат био је на снази све до 85. минута, када је Кристијан Радиновић постигао победоносни погодак за Београђане.

Треба напоменути и то да срећа није била савезник нашег тима на данашњој утакмици, с обзиром да је сјајан ударац Алексе Васића средином другог полувремена зауставила пречка.

“Ђаволичићи” су након овог пораза остали на седамнаестој позицији са само два бода вишка у односу на последњепласирани нишки Раднички.

Наредног викенда наши омладинци одлазе на ноге водећем Бродарцу.

РАДНИЧКИ 1923 – ОФК БЕОГРАД 1:2 (1:1)

“Чика Дача”
Судија: Александар Лукић (Дивци)
Стрелци: М. Радосављевић у 38. минуту за Раднички 1923, а Весељи у 26. и Радиновић у 85. минуту за ОФК Београд.
Жути картони: Гвозденовић (Раднички 1923), Ђермановић, Радиновић (ОФК Београд)

РАДНИЧКИ 1923: Жунић, Павловић, Дукић, М. Радосављевић, Лакићевић, Гвозденовић (од 86. Милошевић), Арсенијевић (од 68. Н. Радосављевић), Јовановић (од 89. Драмићанин), Милојевић (од 63. Ђорђевић), Васић (од 86. Јанићијевић), Симовић.

ОФК БЕОГРАД: Гуџулић, Поповић, Недељковић (од 87. Живановић), Богићевић, Ђермановић, Митровић, Весељи (од 86. Ранковић), Аврамовски (од 90. Јовановић), Микан (од 73. Иваниш), Радиновић, Јанчић (од 56. Јовичин).

КАДЕТИ И ПИОНИРИ ОСВЕТЛАЛИ ОБРАЗ

За разлику од омладинаца, наши кадети и пионири били су успешни овог викенда. Кадети су славили на гостовању Рудару 1933 у Костолцу са минималних 1:0, док су пионири у дербију 10. кола Шумадијско-рашке лиге надиграли краљевачки Аполон – 6:3.

Екипа тренера Душана Ђорђевића је у великом успону форме, чему у прилог говори и пета узастопна победа у Кадетској лиги ФСРЗС. Нова “жртва” наших кадета био је костолачки Рудар, који је срушен поготком Андреје Ристића. Победа је могла бити и убедљивија да је Александар Петровић био прецизан из казненог ударца са 11 метара.

После десет одиграних кола наш тим држи одлично пето место са тенденцијом даљег успона на табели.

Велику победу овог викенда извојевали су наши пионири, који су у дербију кола на свом терену успели да победе краљевачки Аполон са 6:3 и преузму лидерску позицију на табели.

Јунак тријумфа био је незаустављиви Урош Сремчевић, који је поред три постигнута поготка успео да упише и једну асистенцију на свој конто. Мрежу Краљевчана тресли су још и Василије Савић, Виктор Живадиновић и Милош Ракићевић.

У наредном колу пионире очекује гостовање седмопласираном Новом Пазару, док кадети дочекују другопласирани Металац.