“Ђаволчићи” испустили три гола предности против “графоса”

Ни предност од три гола није била довољна нашим омладинцима да забележе победу у дуелу са вршњацима из београдског Графичара у утакмици 7. кола Омладинске лиге Србије. Млади “графоси” су за мање од десет минута успели да анулирају позамашан резултатски заостатак, па је дуел на помоћном терену стадиона “Чика Дача” уместо победом домаћина ипак окончан поделом плена – 3:3 (2:0).

Жалиће дуго у табору “ђаволчића” за пропуштеном приликом да се након два “сушна” кола поново врате на победнички колосек. Све је ишло као по лоју за младе момке у црвеним дресовима до седамдесет и неког минута, када је уследило потпуно помрачење изабраника тренера Душана Николића, који због црвеног картона зарађеног на претходној утакмици са Чукаричким данас није био у могућности да предводи свој тим са клупе. Заменио га је тренер млађих омладинаца Мирослав Стакић.

Нешто више од двадесет минута било је потребно “ђаволчићима” да начну мрежу гостију из Београда. Aрсенијевић је примио лопту на рогљу петерца, а онда је ласерски прецизним ударцем послао у супротан угао гола Графичара.

Три минута пре одласка на одмор високи Танасијевић је повисио предност домаћина након корнера, да би се на самом почетку другог дела игре у стрелце уписао и опорављени Букумира после сјајне соло акције.

Залиха од три гола као да је опустила “ђаволчиће” у последњих двадесетак минута утакмице, што су упорни гости, који се упркос огромном резултатском дефициту нису предавали, знали да искорсте. Најпре је Павићевић у 72. минуту смањио на 3:1, да би потом на сцену ступио резервиста Вељовић, који је са два брза поготка донео младим “графосима” изједначење на опште запрепашћење присталица домаћег тима. Могли су гости чак и до преокрета у завршним тренуцима сусрета, али је Вучковић уз помоћ стативе успео да сачува своју мрежу.

Срећа у несрећи је да су наши омладинци овим ремијем прекинули мини серију од два узастопна пораза и сачували место у средини табеле. “Ђаволчићи” су тренутно осми са десет освојених бодова, чак девет мање у односу на водећи ИМТ.

И у наредном колу изабраници тренера Душана Николића биће домаћини, и то браниоцу титуле, београдском Партизану.

РАДНИЧКИ 1923 – ГРАФИЧАР 3:3 (2:0)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Гледалаца:
100.
Судија: Мирослав Милетић (Горњи Милановац).
Стрелци: Арсенијевић у 25, Танасијевић у 42. и Букумира у 50. минуту за Раднички 1923, а Павићевић у 74, Вељовић у 79. и Вељовић у 81. минуту за Графичар.
Жути картони: Вучковић, Д. Ристић, Ристовић, Пантовић, Ђоровић, Чорбић (Раднички 1923), Бајагић, Црнојевић, Павићевић (Графичар).

РАДНИЧКИ 1923: Вучковић, Д. Ристић, Букумира (од 71. Коларевић), Ристовић (од 89. Петровић), Пантовић, Димитријевић, Ђоровић, Арсенијевић (од 65. Ракићевић), Чорбић (од 46. Живадиновић), Лукић (од 75. Димовски), Танасијевић.

ГРАФИЧАР: Мијушковић, Бајагић (од 78. Миздрак), Радовић (од 65. Црнојевић), Рамадани (од 53. Вељовић), Костић, Такер (од 54. Павићевић), Бјелајац (од 46. Ивановић), Гудељ, Мајсторовић, Боровић, Бубања.