“Црвено-бели” петардирали “ђаволчиће”

Тежак пораз претрпели су наши омладинци на гостовању вршњацима из београдске Црвене звезде у утакмици 9. кола Омладинске лиге Србије. “Црвено-бели” су славили са убедљивих 5:0 (3:0), наневши “ђаволчићима” четврти пораз у последњих пет кола.

Жељни искупљења након пораза од водећег ИМТ-а у прошлом колу, “црвено-бели” омладинси су свој бес искалили на вршњацима из Крагујевца. Све је било решено већ у првих 45 минута, када су изабраници тренера Ненада Милијаша стекли недостижан капитал од три гола предности.

Домаћин је повео већ у 6. минуту када је Вукојевић након ударца Милосавељевића и одбране Вучковића одбијену лопту сместио у мрежу. Предност “црвено-белих” дуплирао је Маркочевић ударцем из окрета у 28. минуту, да би се непосредно пред одлазак на паузу Вукојевић по други пут уписао међу стрелце, овога пута топовским ударцем са четрнаест метара под пречку.

Могао је домаћин на одмор да оде и са још убедљивијим капиталом да Вучковић није одбранио једанаестац Милосављевићу. Голеаду “црвено-белих” нада наставио је Цветковић ефектним поготком у 50. минуту, да би коначан резултат сусрета поставио двоструки стрелац Маркочевић у 63. минуту на асистенцију Уроша Тегелтије.

Овим поразом наши омладинци само су додатно продубили резултатску кризу, која већ полако поприма све озбиљније размере. “Ђаволчићи” су у последњих четири кола освојили само један бод, а последица свега је и значајан пад на табели са четвртог на чак једанаесто место, уз прилично скроман салдо од 10 освојених бодова.

Наредну утакмицу наши омладинци играју тек за четрнаест дана, када ће угостити екипу Јединства из Уба.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 1923 5:0 (3:0)

БЕОГРАД
Помоћни терен ФК Црвена звезда.
Гледалаца:
100.
Судија: Денис Аћимовић (Београд).
Стрелци: Вукојевић у 6, Маркочевић у 28, Вукојевић у 45, Цветковић у 50. и Маркочевић у 63. минуту.
Жути картони: У. Тегелтија, Василић (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Маринковић, Стојсављевић, Милосављевић (од 54. Радујко), Видојевић, Вукојевић (од 54. Мустафа), Цветковић (од 65. Моду), Гојков (од 58. Младеновић), Маркочевић, У. Тегелтија (од 65. Василић), Авдић, Мирановић.

РАДНИЧКИ 1923: Вучковић, Д. Ристић, Букумира (од 46. Ђоровић), Ристовић, Пантовић (од 46. Живадиновић), Косановић (од 46. Арсенијевић), Коларевић, Ракићевић (од 72. Свилкић), Димитријевић, Лукић (од 46. Чорбић), Танасијевић.