Борбени Крагујевчани намучили шампиона у утакмици за препричавање

Одавно није виђена садржајнија утакмица на “Чика Дачи” од данашњег дуела 11. кола Моцарт Бет Суперлиге између домаћег Радничког 1923 и шампиона Србије Црвене звезде. Сијасет узбуђења, резултатских турбуленција, уз чак седам постигнутих голова, довољно да присутни гледаоци не зажале за новац који су издвојили за куповину улазница. На крају, победи су се радовали београдски “црвено-бели”, који су славили хокејашким резултатом – 4:3 (3:2), док са друге стране присталице крагујевачког тима могу бити задовољне начином на који су се њихови љубимци супротставили браниоцу титуле и српском представнику у Лиги шампиона.

Надали су се “црвено-бели” да ће за разлику од претходна два гостовања на “Чика Дачи” данас проћи нешто лакше, али се то није догодило. Борбени и добро “нашпановани” Шумадинци јуначки су се испрсили Бахаровој чети, која је само захваљујући индивидуалном квалитету и тренуцима инспирације Мирка Иванића успела да се домогне преко потребних бодова у борби за одбрану шампионског трона.

Већ се по самом почетку утакмице видело да Крагујевчани уопште немају намеру да устукну пред објективно квалитетнијим противником. Уместо уобичајане “чекалице”, својствене већини екипа са којима су делили мегдан у досадашњем делу првенства, “црвено-бели” су овога пута нашили на противника који не бежи од надигравања и који отвореног гарда јуриша на њихов табор.

Леп продор Чоловића по десној страни, а затим и солидан покушај Вижђија из слободног ударца били су довољни да загреју дланове неколико хиљада присталица домаћег тима. Уследило је потом и прво веће узбуђење пред голом Радничког 1923. У шанси се нашао Ндаје, али је чудесни Лековић два пута узастопце заустављао лопту на самој гол линији.

А онда ерупција одушевљења међу присталицама “црвених”. У току је био 21. минут када је некадашњи Звездин ђак Матија Глушчевић прихватио лопту на левој страни, а затим је добро одмереним ударцем послао ван домашаја Омрија Глазера.

Само пар минута касније Чинеду је пропустио велику прилику да удвостручи предност Крагујевчана, али је уместо да шутира на гол, одлучио да асистира Вижђију, што се показало као погрешан потез.

Казна је била експресна и сурова. Питер Олајинка је са два брза поготка обезбедио преокрет гостујућем тиму. Хитроноги Нигеријац је најпре у 30. минуту ухватио полуволеј из срца казненог простора приморавши Лековића на прву капитулацију, да би само четири минута касније прецизним ударцем са десетак метара крунисао сјајну соло акцију младог Владимира Лучића, који му је после серије ефектних дриблинга сервирао лопту као на тацни.

Овај резултатски обрт није деморалисао Шумадинце, који су у кратком року успели да се консолидују и узврате ударац ривалу. Лопта је након ударца Вижђија погодила Чинедуа, који се вешто снашао у овој ситуацији и дописао свој четврти погодак у текућем првенству.

Био је то сигнал за госте да појачају ритам у финишу првог полувремена, не би ли вратили олако испуштено вођство. У томе су успели захваљујући ефектној минијатури Мирка Иванића, који се у стилу највећег мајстора футсала свих времена, Португалца Рикардиња, “прошетао” кроз одбрану Радничког, пре него што је сместио лопту иза леђа Стојана Лековића.

Није то било све из нападачког арсенала Звездиног офанзивног везисте на данашњој утакмици. Његов погодак у 66. минуту, након повратне лоптр Букарија, практично је пресудио Крагујевчанима и осигурао “црвено-белима” сва три бода на овом гостовању.

Мада су “црвено-бели” у завршници утакмице покушавали да победу учине још убедљивијом, голеаду на “Чика Дачи” закључио је данашњи капитен Радничког 1923 Лука Зорић, који је, занимљиво, био стрелац и у претходном одмеравању снага ова два тима. Лепо је Зорић прихватио лопту након центаршута Бевиса, елегантно се ослободио искусног Драговића и онда рутински матирао Глазера.

Нажалост, није било времена за “црвене” да појуре евентуално изједначење, али велики аплауз који су добили са источне, западне и јужне трибине стадиона “Чика Дача” по завршетку утакмице довољно говори о томе какав су утисак оставили у очима својих присталица.

Овај пораз није утицао на тренутни поредак “црвених” на табели, који су остали на претпоследњој позицији са шест освојених бодова.

Следи двонедељни предах у првенству који ће изабраницима тренера Феђе Дудића добро доћи да напуне батерије и добро се припреме за серију тешких изазова који их очекују по окончању репрезентативне паузе.

РАДНИЧКИ 1923 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:4 (2:3)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 9 000.
Судија: Новак Симовић (Ловћенац).
Помоћници: Немања Петровић (Ужице), Милош Симовић (Ловћенац).
Стрелци: Глушчевић у 21, Чинеду у 38. и Зорић у 90+3. минуту за Раднички 1923, а Олајинка у 30. и 34. и Иванић у 45. и 66. минуту за Црвену звезду.
Жути картони: Вижђи, Радовановић, Лековић, Зорић (Раднички 1923), Мијаиловић, Ђига, Милуновић (Црвена звезда).

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Поповић (од 46. Јовановић), Пецељ, Радовановић (од 49. Томовић), Митровић, Ристић, Зорић, Чоловић, Вижђи (од 46. Бевис), Глушчевић (од 53. Томић), Чинеду. Тренер: Феђа Дудић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер, Мијаиловић (од 83. Милуновић), Ђига, Драговић, Букари (од 67. Дегенек), Хванг (од 67. Стаменић, Канга, Лучић, Иванић (од 75. Катаи), Олајинка, Ндаје (од 75. Красо). Тренер: Барак Бахар.