“Црвени” пронашли излаз из резултатског тунела: Чинеду и Бевис за прву радост Јоксимовићеве чете

После пет стартних пораза, коначно је куцнуо тренутак за мало радости у табору крагујевачког суперлигаша. Головима Жофрија Чинеде и Килијана Бевиса фудбалери Радничког 1923 данас су на свом “Чика Дачи” савладали ивањички Јавор Матис у утакмици 7. кола Моцарт Бет Суперлиге са 2:0 (1:0) и тако уписали прве бодове у текућем шампионату.

Знали су Крагујевчани да им је данашња утакмица против солидних Ивањичана, који су у првих шест кола инкасирали чак осам бодова, идеална прилика за излазак из резултатске дубиозе и бег са суперлигашког дна. Због тога и не чуди што су пулени тренера Дејана Јоксимовића од самог старта утакмице кренули у тоталну опсаду гола Ивањичана, који је у првих десетак минута био под константном баражном ватром. Само захваљујући младом чувару мреже Страхињи Манојловићу, који је осујтетио неколико солидних покушаја домаћих фудбалера, али и непрецизности Јоксимовићевих изабраника, пре свега Жофрија Чинеде, који је у 5. минуту са непуна два метра промашио празан гол ривала, није било промене резултата у овом периоду утакмице.

Временом је пристисак Крагујевчана почео да јењава, што су Ивањичани искористили да макар делимично предахну и покушају да успоставе какав-такав баланс на терену. Међутим, сам финиш првог полувремена доноси нови налет домаћих, који је најавио Лука Зорић ударцем са ивице шеснатерца после повратне лопте Видосављевића, на шта се надовезао и лукав покушај Стефана Чоловића из слободног ударца који је измамио уздахе присутне публике.

У моментима када се судија Стојановић припремао да играче пошаље на петнаестоминутни одмор, брана испред гола гостију из Ивањице коначно је попустила. Највеће заслуге за водећи погодак “црвених” иду на рачун Милоша Ристића, који је успео да “провуче” лопту између двојице противничких играча и да је потом правовремено проследи Жофрија Чинеду, који овога пута није допустио на му се понови гаф са самог почетка утакмице.

Резултатски заостатак после првих 45 минута игре приморао је Ивањичане да промене приступ и да у наставку утакмице заиграју знатно офанзивиније. Иако су направили одређени вид притиска и преселили тежиште игре на половину Крагујевчана, изабраници тренера Радована Ћурчића никако нису успевали да озбиљније припрете прилично незапосленом Стојану Лековићу.

На другој страни, Шумадинци су отворени гард Ивањичана покушали да искористе како би им задали завршни ударац. То им је коначно пошло за ногом осам минута пре краја утакмице, када је после центаршута Чоловића и не баш сјајне интервенције гостујућих штопера лопта “села” на волеј Килијану Бевису, који не пропушта прилику да упише свој првенац у дресу крагујевачког суперлигаша.

Занимљиво да је Јавор најбољу прилику на данашњој утакмици пропустио тек у дубокој судијској надокнади времена. Ратковић је тукао главом после корнера, али се истакао Лековић.

“Црвени” су данашњим тријумфом коначно избрисали нулу из колоне са бодовима и уједно наговестили бег са зачеља табеле.

Нови првенствени изазов чету тренера Дејана Јоксимовића очекује већ у четвртак на гостовању новајлији у Моцарт Бет Суперлиги, екипи ИМТ-а, док ће наредну утакмицу пред својом публиком фудбалери крагујевачког суперлигаша одиграти 27. септембра, када ће угостити Радник из Сурдулице.

РАДНИЧКИ 1923 – ЈАВОР МАТИС 2:0 (1:0)