Борбени “ђаволчићи” поклекли у финишу

Нису наши омладинци успели да избегну пораз на гостовању београдском Чукаричком, али су и поред тога заслужили сваку похвалу за борбену и храбру игру коју су приказали у дуелу са фаворизованим домаћином. Борили су се ученици тренера Душана Николића као лавови, успели да за само три минута истопе минус од два гола, али су на крају ипак били приморани да потпишу капитулацију – 2:4 (0:1).

Успешно су “ђаволчићи” одолевали домаћину све до самог финиша првог полувремена, а онда су након ефектног поготка Миросавића кола кренула низбрдо за чету тренера Душана Николића. Већ у уводним минутима другог полувремена Радосављевић после сјајно изведеног слободног ударца са двадесетак метара дуплирао вођство екипе Чукаричког, па се чинило да Крагујевчанима нема спаса и да ће бодови готово извесно остати на “БАСК арени”.

Ипак, “ђаволичићи” су се пренули и за само три минута успели да се врате из нок-дауна. Најпре је Косановић у 79. минуту преполовио заостатак, да би само три минута касније хитроноги Димитријевић поново успоставио резултатску равнотежу. Тада је, нажалост, изабраницима тренера Душана Николића понестало снаге, што је домаћин искористио да погоцима расположеног Марка Арсовића дође до целог плена.

Био је ово други узастопни, а укупно трећи пораз наших омладинаца, који након шест одиграних кола заузимају осмо место на табели Омладинске лиге Србије са учинком од девет освојених бодова.

Прилику да се врате на победничке стазе “ђаволчићи” ће имати наредног викенда, када им у госте долазе вршњаци из београдског Графичара.

ЧУКАРИЧКИ – РАДНИЧКИ 1923 4:2 (1:0)

БЕОГРАД
“БАСК арена”.
Гледалаца: 100.
Судија: Иван Госпавић (Лазаревац).
Стрелци: Миросавић у 45, Радосављевић у 55. и Арсовић у 90. и 90+5. минуту за Чукарички, а Косановић у 79. и Димитријевић у 82. за Раднички 1923.
Жути картони: Колони, Маџаревић, Арсовић, Виријевић (Чукарички), Пантовић, Чорбић (Раднички 1923).

ЧУКАРИЧКИ: Драговић, Колони, Миросавић, Маџаревић (од 46. Митровић), Л. Стојановић, Адамовић, Арсовић, Делибашић, Радосављевић (од 72. Драгићевић), Л. Ђорђевић, Суботић (од 66. Виријевић).

РАДНИЧКИ 1923: Вучковић, Д. Ристић, Ристовић, Пантовић, Коларевић (од 69. Димовски), Ракићевић (од 75. Косановић), Димитријевић, Петровић (од 63. Живадиновић), Арсенијевић (од 63. Лукић), Чорбић (од 63. Букумира), Танасијевић.