“Црвени” прекинули низ непобедивости

У 27. колу Прве лиге Србије, фудбалери Радничког 1923 поражени су на гостовању последњепласираној Будућности из Добановаца – 1:2 (0:1). Био је то први пораз “црвених” још од новембра прошле године, који их је највероватније отписао из даље борбе за улазак у Супер лигу Србије.

Двомесечна пауза проузрокована вирусом Ковид-19 очигледно је оставила последице на изабранике Дарка Милисављевића, који су у сусрету са “фењерашем” просули драгоцене бодове. Додуше, Крагујевчани су имали теренску иницијативу и били бољи ривал у већем делу утакмице, али су их два дефанзивна пропуста коштала пораза.

Већ на самом старту утакмице “црвени” су запретили после корнера који је извео Ковачевић. Лопта је том приликом дошла до Варјачића, чији је ударац рефлексно зауставио голман Будућности Бажалац.

Домаћин је до предности дошао у 15. минуту, након што је Живановић искористио лошу комуникацију дефанзиваца Радничког и голмана Раичевића.

Примљени гол у раној фази утакмице пореметио је ритам Крагујевчана, тако да су Добановчани пар минута након водећег поготка имали лепу прилику да дуплирају вођство, али Добријевић није био довољно прецизан у самој завршници акције.

У другом полувремену Милисављевићеви изабраници заиграли су знатно одлучније и у потпуности преузели теренску иницијативу. Ипак, до прилика су тешко долазили, пре свега због умешне одбране домаћина.

Неретки су били и покушаји са дистанце, попут Ковачевићевог из 60. минута, који је ставио на муке чувара мреже Будућности.

Све дилеме око коначног исхода одагнао је Бубало у 80. минуту, када је правовремену асистенцију Добријевића претворио у погодак за недостижних 2:0.

Крагујевчани су у судијској надокнади успели да смање заостатак захваљујући спретној рекацији Слађана Никодијевића, али времена за нешто више једноставно није било.

Напоменимо и то да је утакмица у Добановцима одиграна по новим правилима ФИФА, која тренерима дозвољавају пет уместо досадашње три измене.

Такође, на самом почетку сусрета минутом ћутања одата је почаст свим преминулим грађанима Републике Србије од последица корона вируса.

У наредном 28. колу, фудбалери Радничког 1923 ће у понедељак, 8. јуна, на стадиону “Чика Дача” угостити београдски Графичар.

БУДУЋНОСТ – РАДНИЧКИ 1923 2:1 (1:0)