“Црвени” без решења за Љајића и другове

Чини се да су добри резултати у последњих неколико првенствених утакмица, праћени нешто већом медијском помпом, имали контраефекат на изабранике тренера Феђе Дудића, који су данас деловали потпуно беспомоћно и дезоријентисано у дуелу са ове сезоне прилично амбициозном и изузетно квалитетном екипом Новог Пазара, предвођеном некадашњим репрезентативцем Србије Адемом Љајићем и бившом узданицом београдског Партизана Сејдубом Сумом.

Данашња утакмица протекла је у знаку тужног јубилеја – обележавања десетогодишњице смрти младог навијача Радничког 1923 Душана Тодоровића, који је тог кобног 23. новембра 2013. године преминуо од последица срчаног удара бодрећи свој вољени тим на утакмици са Јавор Матисом у Ивањици. У знак сећања на преминулог Душана, сви играчи крагујевачког клуба данас су на терен изашли у мајицама са његовим ликом, одајући на тај начин пошту овом осамнаестогодишњем момку, који је због трагичног начина на који је изгубио живот израстао у симбол навијачке љубави и привржености једном клубу.

Такође, играчи обе екипе су непосредно пред почетак утакмице активно подржали акцију Фондације Моцарт “Стоп насиљу над женама”, која за циљ има спречавање стопе насиља над припадницама лепшег пола.

Тренер крагујевачког суперлигаша Феђа Дудић је за данашњи окршај за Пазарцима спремио пар тактичких изненађењам па је тако први пут од почетка сезоне на месту десног бека заиграо вихорни Ђорђе Јовановић, а после дужег времена у стартну поставу вратио се и Василије Ђурић, који је овога пута добио предност у односу на Килијана Бевиса. Такође, уместо Стојана Лековића, који због здравствених проблема није био у конкуренцији за данашњу утакмицу, место међу стативама заузео је искусни Филип Пајовић, који није ни сањао да ће чак четири пута морати да вади лопту из сопствене мреже.

Почели су “црвени” добро и запретили у 9. минуту преко Ђурића, који је после одличне асистенције Видосављевића шутирао поред гола.

Само пет минута касније велики шок за домаће присталице. Адем Љајић је искористио гунгулу која је настала након дуела Сисеа и Зорића да упосли Обрадовића, коме није било тешко да из непосредне близине матира Пајовића. Да ствари буду горе по “црвене”, Зорићу је приликом пада “искочио” лакат због чега је био приморан да након непуних петнаест минута игре напусти терен, што се испоставило као велики хендикеп за домаћи тим у наставку сусрета.

Нису Крагујевчани стигли ни да се освесте од почетног шока, а већ је било 2:0 за госте. Поново је стрелац био Обрадовић, док се у улози асистента овога пута нашао Никола Караклајић.

Овакав почетак утакмице у потпуности је паралисао Шумадинце, који су до краја првог полувремена само једном озбиљније припретили гостујућем чувару мреже Николи Мирковићу и то преко Љубише Пецеља, који је у 40. минуту солидно тукао са дистанце.

На другој страни, омалени Сејдуба Сума је непосредно пред одлазак на паузу пропустио идеалну прилику да додатно увећа предност гостујућег тима. Некадашњи фудбалер београдског Партизана и репрезентативац Гвинеје се након сјајног додавања Адема Љајића нашао “очи у очи” са Пајовићем, али је пребацио читав гол.

У паузи између два полувремена дошло је до правог снежног кијамета, који је довео у питање наставак сусрета. Срећом, временски услови су се убрзо стабилизовали у довољној мери да утакмица буде настављена, додуше по расквашеном терену, који је играчима обе екипе поприличном отежавао контролу лопте у других 45 минута сусрета.

Уласком у игру младог Глушчевића и Бевиса, Крагујевчани су добили на брзини и пробојности по боковима, али недовољно да озбиљније уздрмају прилично чврсту одбрану Новог Пазара, којом је данас врло добро командовао млади репрезентативац Египта Омар Фајед.

Оно што је пропустио да учини у финишу првог, Сејдуба Сума урадио је средином другог полувремена, када је након брзе контре и дуплог паса са Адемом Љајићем пласирао лопту поред немоћног Пајовића.

Имао је пар минута касније и сам Љајић лепу прилику да своју сјајну партију крунише поготком, али је у жељи да лобује Пајовића погодио спољни део мреже. Више среће некадашњи репрезентативац Србије имао је у 82. минуту када је рутински реализовао једну у низу контри свог тима за коначних 4:0.

Шумадинци су данашњим поразом, првим након серије од три узастопна тријумфа, изгубили место у плеј-оф зони и тренутно су десети на табели са 18 освојених бодова.

И наредног викенда Крагујевчане очекује још један тежак изазов, овога пута на гостовању београдском Чукаричком, а затим следе две утакмице на “Чика Дачи”, прво против Смедерева у Купу Србије, а затим и са ТСЦ-ом из Бачке Тополе.

РАДНИЧКИ 1923 – НОВИ ПАЗАР 0:4 (0:2)