“Црвени” бацили “змајеве” са Крова

Иако физички и емотивно испражњени након куп утакмице са Новим Пазаром, изабраници тренера Феђе Дудића ипак су смогли снаге да укроте вождовачке “змајеве”, који су данашњи дуел на Крову видели као још једну прилику за дуго чекани “првенац” у пролећном делу шампионата.

С обзиром да је ово био четврти меч за Дудићеву чету у последњих дванаест дана, самим тим је било за очекивати да шеф струке “црвених” поштеди неколицину стандардних првотимаца, па су тако Бевис, Ристић и Глушчевић утакмицу почели са клупе, док је искусни Симовић добио “вољно”.

Кренуло је како се само пожелети може за Крагујевчане. Василије Ђурић, који се после дужег времена поново нашао у стартној постави, већ је у 3. минуту ударцем искоса са леве стране уздрмао стативу, да би само седам минута касније из сличне позиције приморао голмана Вождовца Гуџулића да вади лопту из мреже.

Домаћин је експресно одговорио преко Ђурђевића, који је након корнера у 17. минуту надвисио Дадића и главом послао лопту у мрежу поред немоћног Младеновића, који је поново добио предност међу стативама у односу на стандардног Стојана Лековића.

Живнули су “змајеви” након изједначујућег поготка, кренули још жустрије ка голу крагујевачког тима и опасно запретили у пар наврата, најпре преко Флемингса, а потом и Коларевића, чији је ударац са рогља казненог простора у 37. минуту поприлично намучио Младеновића.

Управо је млади чувар мреже Радничког могао да постане трагичар у самом финишу првог полувремена, када је под пристиском играча Вождовца направио кардиналну грешку, коју срећом по “црвене” није успео да казни Петровић, тако да се на одмор отишло са нерешеним исходом.

Ништа се претерано занимљиво није дешавало на терену у првих петнаестак минута наставка. Домаћин је и даље био агилнији, имао је лопту више у свом поседу, али се све на крају сводило на спорадичне покушаје са дистанце. “Црвени” су, са друге стране, углавном чекали на прилику да из брзе транзиције угрозе гол домаћина, али су доста грешили при првом пасу.

Ипак, једна акција Дудићевих изабраника из 67. минута је уродила плодом, када је Алексић после дуплог паса са Ђурићем матирао Гуџулића, али је овај погодак омладинског репрезентативца Србије поништен због офсајда.

Само четири минута касније Алексић се нашао у улогзи асистента Милутину Видосављевићу, који својим осмим поготком у сезони враћа предност крагујевачком тиму.

Имали су “црвени” у самом финишу прилику да осигурају сва три бода преко Глушчевића, који је после одличног центаршута Ћосића тукао главом са неких 7-8 метара, али није био довољно прецизан.

Мало је фалило па да Шумадинци у самом финишу остану без целог плена. У току је био трећи минут судијске надокнаде, када је лопта након ударца Флемингса погодила стативу и одбила се до Теодоровића, који постиже у том тренутку чинило се спасоносни погодак за домаћи тим. Опште славље “змајева” покварио је главни арбитар Милановић, који је на асистенцију ВАР-а поништио гол због офсајда. На крају су играчи Вождовца били ти који су у очајању попадали на траву, док су на другој страни Шумадинци прославили први тријумф у гостима још од Сурдулице.

“Црвени” су основни део сезоне у Моцарт Бет Суперлиги окончали на петој позицији са 50 освојених бодова, колико је сакупила и новосадска Војводина.

Након вечерашње утакмице на Крову познат је и комплетан распоред “црвених” у предстојећем плеј-офу. Прву утакмицу чета тренера Феђе Дудића игра већ за викенд против директног конкурента у борби за излазак у Европу, београдског Чукаричког, на “Чика Дачи”. Након дуела са “брђанима”, Крагујевчани путују за Крушевац где их очекује нови комшијски дерби са екипом Напретка, а затим им у госте долази лучанска Младост. После два узастопна гостовања, ТСЦ-у и Црвеној звезди, Шумадинци ће у оквиру претпоследњег кола дочекати новосадску Војводину, док завесу на првенствену трку спуштају гостовањем Партизану у Хумској.

Судија: Милош Милановић (Ћуприја).
Помоћници: Милан Пашајлић (Рашка), Новак Новаковић (Београд).
Стрелци: Ђурђевић у 17. минуту за Вождовац, а Ђурић у 10. и Видосављевић у 71. минуту за Раднички 1923
Жути картони: Милетић, Ђурђевић, Лукић (Вождовац), Митровић (Раднички 1923).

ВОЖДОВАЦ: Гуџулић, Ђурђевић, Савић, Лукић, Ђуричић (од 76. Антонијевић), Пиргић (од 22. Милетић), Матић, Флемингс, Нешковић, Коларевић (од 76. Вујановић), Петровић (од 61. Теодоровић). Тренер: Никола Митић.

РАДНИЧКИ 1923: Младеновић, Ћосић, Шербечић, Митровић, Дадић, Зорић (од 46. Ристић), Алексић, Видосављевић, Вижђи (од 66. Бевис), Ђурић (од 66. Глушчевић), Ортиз (од 80. Ивеља). Тренер: Феђа Дудић.