“Црно-бели” срећно до бодова у Крагујевцу

Крајње незаслужен пораз претрпели су наши омладинци у сусрету са вршњацима из београдског Партизана. У једној тврдој и борбеној такмичарској утакмици, у којој су “ђаволчићи” показали висок ниво тактичке дисциплине, пресудила је ситуација из 80. минута, када је Неђељко Ковинић искористио кикс чувара мреже крагујевачког тима Огњена Лукића и донео гостима из Београда сва три бода – 1:0 (0:0).

Предвођени новим стратегом Гораном Ћурчићем, који је пре неколико дана преузео руковођење омладинском селекцијом клуба са “Чика Даче”, и појачани двојицом првотимаца, голманом Огњеном Лукићем и једним од најталентованијих играча своје генерације Николом Ристовићем, “ђаволчићи” су ушли у ову утакмицу чврсто решени да се “црно-белима” представе у најбољем могућем светлу и покушају да на свом терену дођу до веома важних бодова у борби за опстанак.

И заиста, Крагујевчани су одиграли једну јако добру утакмицу, имали и већи број изгледнијих прилика за гол у односу на свог ривала, али их је моменат непажње у самом финишу сусрета коштао губитка бодова.

Прво полувреме протекло је углавном у тактичком надмудривању, без превише изгледних прилика за голове.

Најбољу шансу у овом периоду игре домаћи тим је пропустио у 38. минуту, када се Миливојевић добро заградио у казненом простору Партизана, а затим лепо одложио лопту до Ђорђевића, чији је ударац успео да заустави голман гостију Гочманац.

Узвратили су “црно-бели” већ у наредном минуту. Петковић је упослио Миловановића, који се нашао у изгледној позицији пред голом Радничког 1923, али је Младен Радосављевић стигао да засмета стаменом нападачу Партизана и помогне свом голману Лукићу да покупи лопту.

Друго полувреме отпочело је још једном добром шансом за крагујевачки тим. Ристовић је “гурнуо” лопту у празан простор за Арсенијевића, који се одлично убацио по десној страни, али није успео да погоди супротан угао противничког гола.

На другој страни, “црно-бели” су запретили у 57. минуту преко Петковића, чији је ударац са руба казненог простора завршио ван оквира гола.

Нова опасност пред голом Партизана надвила се у 64. минуту, када је после прекида који је извео Ристовић, Младен Радосављевић остао заборављен на другој стативи, али је Гочманац добро реаговао и сачувао своју мрежу. Приликом ове интервенције голман Партизана се повредио, па га је неколико минута касније заменио резервни чувар мреже Никола Терзић.

Дошао је потом и тај кобни 80. минут, који је одлучио победника ове утакмице. Након наизглед бенигног центаршута са леве стране, Лукић је несигурно реаговао и испустио лопту, што је искористио резервиста Ковинић да доведе Београђане у вођство. Бунили су се Крагујевчани, тврдећи да је Лукић том приликом фаулиран, али судија Илић је остао чврсто при својој првобитној одлуци, те је показао на центар.

До краја утакмице бележимо још две полуприлике за домаћи тим. Прво је у 86. минуту Миливојевић покушао главом након прекида, али је лопта завршила у наручју голмана Партизана Терзића, да би у четвртом минуту судијске надокнаде поново Миливојевић, који је у одсуству Петра Симовића предводио напад “црвених” на овој утакмици, главом покушао да проследи лопту на другу стативу ка Ристовићу, испред кога је успешно интервенисао Икановић.

Био је ово трећи узастопни пораз “ђаволчића”, који их оставља у опасној зони са 29 освојених бодова.

Нову прилику да окончају овај период нешто слабијих резултата, наши омладинци имаће наредног викенда на гостовању екипи ОФК Београда, која се такође бори за опстанак у лиги.

РАДНИЧКИ 1923 – ПАРТИЗАН 0:1 (0:0)