Чинеду донео победу “црвенима” у првој провери

Поготком нигеријског интернационалца Жофрија Чинеде, фудбалери Радничког 1923 савладали су крушевачки Напредак у првој тест утакмици одиграној на главном терену стадиона “Чика Дача” – 1:0 (0:0).

С обзиром да је сам почетак припрема и да су играчи још увек далеко од неке оптималне такмичарске форме, за очекивати је било да квалитет игре на данашњој утакмице не буде на неком завидном нивоу. Упркос јаком темпу и великој борбености играча оба тима, није виђено превише прилика за гол, а једини погодак на утакмици последица је кардиналне грешке дефанзиваца гостујуће екипе.

Стратег “црвених” Дејан Јоксимовић пружио је прилику свим расположивим играчима, са изузетком младог Николе Миличића, који је данашњу утакмицу пропустио због здравствених тегоба. Међу играчима који су добили шансу нашла су се и тројица момака који се налазе на проби, а то су дефанзивци Бојан Аџић и Никола Грбовић, као и доскорашњи нападач Металца из Горњег Милановца Никола Фуртула.

Мало тога виђено је у првих 45 минута утакмице. Тек по који покушај са дистанце и после прекида, недовољно да овај период игре добије прелазну оцену.

Нешто више узбуђења виђено је у другом полувремену. Све је почело шансом у којој се нашао Ђорђе Јовановић у 68. минуту, али је Стојан Лековић сјајном интервенцијом још једном потврдио епитет једног од најбољих младих голмана у Моцарт Бет Суперлиги Србије.

Само два минута касније капитен Крагујевчана Урош Видовић је прилично незгодним ударцем са ивице шеснаестерца ставио на озбиљне муке осамнаестогодишњег чувара мреже Напретка Вељка Пајовића. Уследио је потом и покушај Зорића главом, али је млади голман крушевачког тима и овога пута био на висини задатка.

У моментима када се чинило да ће утакмица бити окончана без голова, Жофри Чинеду је искористио неспоразум дефанзиваца Напретка и рутинском егзекуцијом донео тријумф крагујевачком тиму.

“Црвени” у понедељак ујутру путују за Златибор, где ће обавити завршни део припрема за нову суперлигашку сезону чији је почетак предвиђен за 22. јул. Током две седмице колико ће провести на Златибору изабраници тренера Дејана Јоксимовића одиграће још четири контролне утакмице и то против Звијезде ’09 из Бијељине (27. јун), Сутјеске из Никшића (1. јул), Блазана са Малте (6. јул) и Борца из Бањалуке (9. јул).

РАДНИЧКИ 1923 – НАПРЕДАК 1:0 (0:0)