Буђење у другом полувремену

Устаљено фудбалско правило је да је најтеже добити унапред добијене утакмице. То су најбоље на својој кожи осетили фудбалери Радничког 1923, који су уз доста проблема ипак успели да упишу три бода у дуелу са последњепласираним тимом Прве лиге Србије, Динамом из Врања – 2:0 (0:0).

После бледог издања у првом полувремену, “црвени” су тек у наставку сусрета успели да сломе отпор традиционално неугодних Врањанаца, који на почетку ове сезоне бележе прилично слабе резултате.

Мора се признати да тим Александра Линте није личио на себе у првих 45 минута утакмице. Није било смишљених акција, упорно се прескакала средина терена, па због тога и не чуди што су Крагујевчани први пут озбиљније запретили непосредно пред одлазак на одмор, и то преко Никодијевића, чији је ударац главом завршио поред гола.

Имао је стратег Радничког 1923 шта да каже својим ученицима у паузи између два полувремена. И гле чуда, “црвени” су већ у другом минуту наставка успели да пронађу пут до мреже свог ривала. Стеван Ковачевић је извео прекид са десне стране, а искусни Марко Мирић био највиши у скоку пред голом Врањанаца за почетну радост Крагујевчана.

Када је бедем Динама коначно попустио, све је ишло много лакше. Додуше, имали су гости из Врања само пар минута након Мирићевог поготка лепу прилику да узврате преко младог Марка Кече, који се најпре ефектно ослободио својих чувара, а затим тукао изнад пречке.

Одличан ударац Стевана Ковачевића са дистанце у 54. минуту био је само увод у оно што ће уследити четири минута касније, када је после кратке комбинације са саиграчима капитен “црвених” “наштеловао” своју левицу и предивним ударцем са двадесетак метара приморао голмана Динама Ивановића на нову капитулацију.

Могао је Ковачевић своју сјајну партију на данашњој утакмици да крунише са још једним поготком, али је лопта после његовог слободњака у 63. минуту завршила пар центиметара од циља.

Велику прилику да завршницу утакмице учине неизвеснијом Врањанци су пропустили у 79. минуту, када су после неспоразума у одбрани Радничког 1923 дошли у ситуацију “три на један”, али је резервиста Димитров изабрао најгоре од свих могућих решења, пославши лопту право у руке Лазара Раичевића.

У самом финишу утакмице Слађан Никодијевић је пропустио две колосалне прилике да увећа свој голгетерски салдо и победу свог тима учини још убедљивијом. Стамени нападач Крагујевчана се најпре у 86. минуту нашао у ситуацији “један на један” са голманом Динама Ивановићем, да би у судијској надокнади времена после идеално убачене лопте од стране Варјачића остао сам као дух на другој стативи, али ни овога пута није успео да погоди мрежу гостију из Врања.

Упркос не баш репрезентативном издању, најважније је да су фудбалери Радничког 1923 уписали своју седму победу у сезони, тако да ће “преноћити” на првој позицији испред новосадског Кабела, који своју утакмицу 9. кола игра сутра.

И наредног викенда “црвени” ће бити домаћини, и то још једном дужнику из претходне сезоне, екипи ОФК Жаркова.

РАДНИЧКИ 1923 – ДИНАМО 2:0 (0:0)