Без голова у Земуну

Фудбалери Радничког 1923 и Земуна одиграли су без голова у утакмици 15. кола Прве лиге Србије – 0:0. Сусрет на стадиону у земунској Горњој вароши није обиловао узбуђењима, па је овакав исход можда и најреалнији.

Тренер крагујевачког прволигаша Дарко Војводић начинио је значајне промене у односу на неке претходне утакмице. У шпицу напада је уместо Слађана Никодијевића од првог минута заиграо Ђорђе Максимовић, шансу у стартних једанаест поново је добио и Никола Рађен, а у првој постави су се после дужег временског интервала нашли и Урош Алексијевић и Миодраг Миленковић, као и опорављени Слађан Мијатовић.

Све иоле вредно пажње на стадиону Земуна десило се у првих 45 минута. Земунци су, чини се, били за нијансу опаснији, али је и наш тим имао пар добрих ситуација за гол.

Први је запретио Раднички. Капитен Земуна Ђаловић је погрешио на својој половини терена, Максимовић је пресекао његов пас и одиграо до Миленковића, чији је ударац са ивице шеснаестерца завршио покрај гола.

Уследила је акција Земунаца по левој страни, Нешовић је центрирао, Раичевић накратко интервенисао, да би лопта на крају дошла до Киса, који је катастрофално шутирао.

Бележимо потом и покушај Филиповића из слободног ударца, када се лопта незгодно одбила од живог зида, али је Раичевић стигао да одреагује испред фудбалера Земуна.

Најбољу прилику за домаћи тим на утакмици пропустио је Милош Павловић, који је са десетак метара шутирао у Раичевића.

До краја првог полувремена вреди поменути и два покушаја са дистанце фудбалера Земуна, као и лукаво изведен слободан ударац од стране Томислава Тодоровића, који је чувар мреже домаћег тима успео да осујети.

У другом полувремену није било озбиљнијих прилика за гол, па је овај сусрет окончан поделом плена.

ЗЕМУН – РАДНИЧКИ 1923 0:0

Градски стадион у Земуну
Гледалаца
: 400
Судија: Борко Мијајловић (Кончарево)
Помоћници: Светлана Билић (Рума), Јасмина Зафировић (Врање)
Жути картони: Крмар, Филиповић, Мијаиловић, Кисо (Земун), Тодоровић, Петровић (Раднички 1923)

ЗЕМУН: Крунић, Гргић (од 78. Црномут), Нешовић (од 58. Тошески), Ристовић, Филиповић (до 58. Аџибаба), Васиљевић, Павловић, Кисо, Крмар, Мијаиловић, Ђаловић.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Рађен, Мијатовић, Петровић, Филиповић, Видовић, Алексијевић (од 84. Грбовић), Варјачић, Тодоровић (од 75. Никодијевић), Миленковић (од 64. Илић), Максимовић.

Раднички 1923 после овог ремија заузима тринаесту позицију на табели са 16 освојених бодова.

Крагујевчане у среду од 18 часова очекује гостовање београдском Графичару, у одложеној утакмици 13. кола.