Арсенијевић спречио радост “црно-белих” нада

Један, али изузетно вредан бод освојили су наши омладинци у сусрету са вршњацима из београдског Партизана. У једној веома тврдој такмичарској утакмици “црно-бели” су два пута стизали до вођства, али је када се све сабере подела бодова најреалнији резултат данашњег сусрета на помоћном терену стадиона “Чика Дача” – 2:2 (0:1).

Баш као и претходни дуел ове две екипе у Крагујевцу, који је окончан минималним тријумфом “црно-белих” (0:1), и овај данашњи је донео изједначену игру две веома квалитетне и борбене екипе. Играчи Партизана су више држали лопту у свом поседу, али им то није пуно значило, с обзиром да су наспрам себе имали једну чврсту, борбену и изузетно дисциплиновану екипу.

Првих пола сата утакмице протекло је углавном у борби за превласт на средини терена, тако да су чувари мреже Радничког 1923 и Партизана, Давид Спасојевић и Немања Новаковић, практично зевали од досаде.

Период затишја нагло је прекинут у 37. минуту, када је након продора Марка Миловановића по десној страни и повратне лопте на ивицу петерца, Вања Влаховић успео да затресе мрежу крагујевачког тима.

“Ђаволчићи” су први ударац у оквир противничког гола упутили тек у 42 минуту. Учинио је то штопер Никола Миличић, али је Новаковић без проблема интервенисао.

Пред сам одлазак на одмор Миловановић се нашао у доброј позицији да удвостручи предност београдског тима, али је шутирао тик поред стативе.

Друго полувреме започело је још једном приликом за “црно-беле”. Влаховић је прелако пробио по левој страни, затим упутио повратну лопту ка Миловановићу, који је покушао да је проследи на другу стативу ка Јевремовићу испред кога је у последњем моменту уклизао Дејан Ристић.

Нису играчи Партизана стигли ни да се окрену ка свом голу, а хитроноги Андреја Ристић је већ грабио ка казненом простору “црно-белих”, остављајући чуваре за петама, да би ову сјајну соло акцију завршио добро одмереним ударцем са десетак метара.

Након Ристићевог поготка утакмица је поново упала у неку врсту монотоније. Изузев солидног покушаја Александра Петровића са дистанце у 64. минуту није било изгледнијих шанси за промену резултата све до 80. минута и слободног ударца за гостујући тим на самој ивици казненог простора, који је Душан Икановић претворио у ефектан погодак.

Чинило се тада да се историја понавља и да ће “црно-бели” и овога пута успети да се домогну сва три бода на гостовању у срцу Шумадије, али је све променио 90. минут, када је после центаршута Огњена Лакићевића и не баш сигурне интервенције голмана Партизана Немање Новаковића лопта дошла до Уроша Арсенијевића, који је са десетак метара шаље у празну мрежу за коначних 2:2.

Стратег крагујевачког тима Дејан Јоксимовић истакао је да су његови играчи испоштовали све захтеве стручног штаба и да су заслужили овај вредан бод.

– Знали смо да нас очекује дуел са сигурно индивидуално најквалитетнијом екипом у лиги. Због тога је неки наш план био да тимском и дисциплинованом игром покушамо да анулирамо те њихове индивидуалне квалитете. Мислим да смо у томе и успели, чему у прилог говори и коначан резултат. Моји играчи заслужују све честитке због начина на који су изнели читаву утакмицу. Уз овакав приступ можемо се надати добрим резултатима и у наставку сезоне – оценио је Јоксимовић.

Судећи по првим реакцијама након утакмице, чини се да “црно-бели” нису баш најзадовољнији коначним исходом и да сматрају да су заслужили више од једног освојеног бода.

– Задовољан сам начином на који смо играли, али не и коначним резултатом. Два пута смо имали вођство на својој страни и мислим да смо морали да решимо меч у своју корист. Показало се још једном да Раднички игра одлично код куће и да је у Крагујевцу јако тешко доћи до бодова – констатовао је Ненад Брновић, шеф струке београдског тима.

Са четири освојена бода наша омладинска селекција тренутно заузима шесто место на табели Омладинске лиге Србије.

Наредног викенда ученике Дејана Јоксимовића очекује гостовање екипи новосадске Војводине, која има максималан учинак након два одиграна кола.

РАДНИЧКИ 1923 – ПАРТИЗАН 2:2 (0:1)

КРАГУЈЕВАЦ

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Гледалаца:
500.
Судија: Александар Живковић (Ниш).
Стрелци: А. Ристић у 51. и Арсенијевић у 90. минуту за Раднички 1923, а Влаховић у 37. и Икановић у 80. минуту за Партизан.
Жути картони: Спасојевић (Раднички 1923), Новаковић (Партизан).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Шурлан (од 69. Новичић), Д. Ристић, Гвозденовић (од 86. Томовић), Миличић, Лакићевић, Петровић (од 90+3 Павловић), Арсенијевић, А. Ристић (од 89. Николић), Милојевић, Богдановић (од 46. Маринковић).

ПАРТИЗАН: Новаковић, Бојат, Икановић, Стјепановић, Николић, Петровић (од 78. Сердар), Јевремовић, Ђорђевић, Миловановић, Влаховић (од 86. Трифуновић), Петковић (од 32. Јовановић (од 65. Станковић).