Здравковић матирао Златиборце

Поготком Немање Здравковића у финишу првог полувремена, фудбалери Радничког 1923 уписали су вредну победу против Златибора у 8. колу Прве лиге Србије – 1:0 (1:0).

Тренерски деби Дарка Војводића на клупи крагујевачког прволигаша овенчан је тешко извојеваном и веома значајном победом против чврстих Златибораца. Била је ово једна тврда, такмичарска утакмица, у којој је пресудио један детаљ из финиша првог полувремена.

Нови шеф струке Крагујевчана очигледно је добро мотивисао своје играче, који су у данашњу утакмицу ушли изузетно ангажовано и агресивно. Видела се огромна жеља код “црвених” да дођу до веома битних бодова, како би поново ухватили корак са екипама из горњег дела табеле.

Међутим, пут до тријумфа није био нимало лак, јер је на другој страни стајала врло квалитетна екипа Златибора, чија је одбрана капитулирала свега три пута на претходних седам утакмица. Екипа Предрага Ристановића у Крагујевац је дошла са жељом да првенствено не прими гол и да из контранапада или прекида проба да угрози свог ривала.

Да им је прекид можда и најубојитије оружје, Златиборци су показали већ у 2. минуту, када је Стефан Тодоровић умало изненадио Владимира Савића из слободног ударца са тридесетак метара.

Четири минута касније у проблему се нашао и млади чувар мреже гостију Милош Чупић после корнера Стевана Ковачевића, али се све завршило срећно по његов тим.

Раднички је на почетку утакмице углавном нападао по десном боку, где је одбрану Златибора пробијао хитроноги Александар Варјачић. Из једне такве ситуације у 13. минуту домаћи тим могао је да профитира, али је Никодијевићев завршни ударац представљао лак плен за Чупића.

Бележимо потом покушај Ћировића главом у 23. минуту, као и слободан ударац Стевана Ковачевића осам минута касније, који је завршио ван оквира гола.

Недуго затим у лепој прилици поново се нашао Никодијевић, али је његов покушај лоб ударца завршио на спољном делу мреже.

И таман када се судија Ћирић из Пирота спремао да играче пошаље на одмор, домаћи тим је дошао до толико жељеног вођства. Томислав Тодоровић је извео прекид на другу стативу, где је Никодијевић главом спустио лопту Здравковићу, који је из непосредне близине затресао мрежу Златибораца.

С обзиром да им је почетни план пропао, гости из Чајетине нису имали другог избора осим да у других 45 минута заиграју знатно агилније. Све чешће се играло на половини Радничког, који је сада био приморан да чува стечену предност.

Стефан Тодоровић је у 55. минуту извео слободан ударац из изгледне позиције, али је на срећу домаћих симпатизера лопта прохујала изнад пречке. Потом је покушао и Никола Дивац у два наврата да угрози Владимира Савића, такође без успеха.

Раднички је узвратио у 78. минуту, када је Ћировић после лепог соло продора шутирао преко гола.

У самом финишу сусрета гости су остали са играчем мање на терену. Јовановић је као последњи играч одбране непрописно стартовао над Варјачићем и добио директан црвени картон.

Након искључења Јовановића, игра Златибора се распала, што је наш тим могао да искористи и дође до убедљивијег тријумфа. Међутим, уследила је ревија невероватних промашаја момака у црвеним дресовима. Никодијевић се у два наврата спетљао пред голом Златибораца, Иванчевић такође из два покушаја није успео да матира Чупића, док је ударац Миленковића из изгледне позиције са десетак метара завршио поред саме стативе.

На крају умало да Крагујевчани буду кажњени за све ове промашаје. Ђокић се изненада нашао у доброј ситуацији пред голом Радничког, али је у последњем тренутку интервенисао Варјачић и спречио најгори епилог по наш тим.

РАДНИЧКИ 1923 – ЗЛАТИБОР 1:0 (0:0)

КРАГУЈЕВАЦ
Стадион:
“Чика Дача”
Гледалаца: 600
Судија: Стефан Ћирић (Пирот)
Помоћници: Јасмина Зафировић (Врање), Иван Благојевић (Параћин)
Стрелац: Здравковић у 45. минуту
Жути картони: Здравковић, Петровић, Алексијевић (Раднички 1923), Јездимировић, Јовановић, М. Стојановић, Недељковић, Илић (Златибор)
Црвени картон: Јовановић (Златибор) у 87. минуту

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Варјачић, Мијатовић, Петровић, Здравковић, Видовић, Илић, Ковачевић (од 72. Алексијевић), Тодоровић (од 67. Иванчевић), Ћировић (од 82. Миленковић), Никодијевић.

ЗЛАТИБОР: Чупић, Јездимировић (од 75. Ли), Тодоровић, Илић, Анђелковић, Недељковић, М. Стојановић (од 65. Н. Стојановић), Јовановић, Дивац, Тачибана (од 46. Стаменић), Ђокић.

Овом победом Раднички 1923 је побољшао свој бодовни салдо на 11 бодова и ухватио прикључак са водећим екипама на табели.

Наредни изазов фудбалере крагујевачког прволигаша очекује кроз осам дана на гостовању ОФК Жаркову.

ЧОВЕК ОДЛУКЕ

Немања Здравковић је и на другој узастопној утакмици на “Чика Дачи” успео да затересе мрежу ривала. За разлику од сусрета са Милановчанима на коме је његов погодак био утешног карактера, данас је Немања одлучио победника и донео свом тиму важна три бода.

– Очекивано тешка утакмица за нас. Игром случаја, десило се да мој гол одлучи победника. Честитао бих саиграчима на победи. Пред нама је дуг пут и очекујем још бољу нашу игру у наставку сезоне. – изјавио је Здравковић.

Наредни испит Немању и другове очекује у Жаркову, против још једне веома чврсте и непредвидиве екипе.

– Жарково је тврда домаћинска екипа. Играмо у понедељак, тако да имамо довољно времена да се одморимо и добро спремимо за ту утакмицу. Мислим да уз добру припрему можемо до победе на том гостовању. – сматра јунак данашњег сусрета на “Чика Дачи”.