ВАР пресудио Крагујевчанима

Фудбалери Радничког 1923 претрпели су први пораз у Линглонг Супер лиги Србије ове сезоне, и то на гостовању крушевачком Напретку у утакмици 3. кола – 0:1 (0:0). Победника је одлучио детаљ из 62. минута, када је дефанзивац крагујевачког тима Момчило Рашо постигао аутогол који је у први мах поништен, али је после консултација са ВАР технологијом ипак признат.

Крушевљани су знатно боље и мотивисаније ушли у утакмицу и први су запретили преко Милана Спрема, али је ударац левог бека Напретка успео да заустави дебитант на голу Радничког 1923 Иван Радош.

Само пар минута касније Радош је после дуела са једним играчем Напретка остао да лежи на трави са болном гримасом на лицу, што је с обзиром на пехове са голманима који прате клуб са “Чика Даче” од старта сезоне изазвало панику на клупи Крагујевчана, али је стамени Загрепчанин смогао снаге да устане и настави утакмицу.

Како је време пролазило, тако је и почетни притисак фудбалера Напретка полако јењавао, па су изабраници Владимира Раденковића постепено селили тежиште игре са своје на противничку половину терена.

Велики пех задесио је Крушевљане у 21. минуту, када су остали без једног од највећих летошњих појачања, бившег капитена врањског Динама Млађана Стевановића, који је био приморан да напусти игру због повреде.

Прва из категорије стопостотних прилика виђена је у 28. минуту пред голом Радничког 1923. Након доброг продора Кочића, у шанси су се нашли најпре Ђорђе Јовановић, а потом и његов презимењак Стефан, али је Иван Радош показао класу и сјајним реакцијама спречио промену на семафору.

Финиш првог полувремена у потпуности је припао домаћем тиму, који је до одласка на паузу створио још пар солидних прилика преко свог најистуренијег играча Марка Бачанина. Центарфор Напретка је најпре у 36. минуту упутио добар ударац са седамнаест метара који је завршио поред стативе, да би се само пар минута касније поново нашао у изгледној ситуацији након продора Милана Спрема по левој страни, али се Радош није дао изненадити.

Последњу прилику у првом делу сусрета пропустио је Ђорђе Јовановић, који је са ивице шеснаестерца шутирао изнад пречке.

Почетак другог полувремена обележила је бакљада највернијих навијача Радничког 1923 “Црвених ђавола”, који су и на овом гостовању у више него завидном броју пружали подршку свом вољеном тиму.

Крушевљани су наставили да стежу обруч око гола крагујевачког суперлигаша, али је чврста и компактна одбрана Шумадинаца стоички одолевала све до 62. минута, када је после добре акције Напретка по десној страни и повратне лопте Стефана Јовановића, резервиста Момчило Рашо, који је само минут раније ушао у игру уместо капитена Радничког 1923 Стевана Ковачевића, неспретно реаговао и затресао мрежу своје екипе. У први мах је деловало да ће гол бити поништен на асистенцију једног од Радаковићевих помоћника, који је сигнализирао да је Јовановић у тренутку пријема лопте био у недозвољеној позицији, али је након протеста са клупе Напретка и интервенције ВАР технологије гол на крају ипак признат.

ВАР није био на страни Крагујевчана ни у 69. минуту, када је судија Раденковић после прегледаног снимка чини се престрого доделио директан црвени картон Стефану Филиповићу због несмотреног старта над Срђаном Кочићем.

Шумадинци су тако стављени у изузетно тешку позицију да са играчем мање јуре резултатски дефицит. И поред више него евидентне жеље да дођу до изједначења, ученици Владимира Раденковића нису имали довољно снаге за овај подвиг, тако да су три бода на крају завршила на конту Напретка.

Раднички 1923 је тако после два стартна тријумфа доживео свој први пораз у првенству и остао на учинку од шест сакупљених бодова, колико сада имају и Крушевљани.

У наредном колу Крагујевчани ће у петак, 6. августа, од 17.30 часова на свом “Чика Дачи” угостити екипу Радника из Сурдулице.

НАПРЕДАК – РАДНИЧКИ 1923 1:0 (0:0)