КРАЈ: Раднички 1923 – Колубара 0:0

Пред празним трибинама стадиона „Чика Дача“, фудбалери Радничког 1923 и Колубаре данас играју свој меч 26. кола Прве лиге Србије. Наш клуб је за своје симпатизере, који су због новонастале ситуације у земљи спречени да уживо испрате ову утакмицу, обезбедио текстуални пренос путем клупског сајта.

14:18 Корона вирус, који је паралисао читаву планету, стигао је и у нашу земљу. Влада Србије је на пре два дана одлучила да се све фудбалске утакмице у наредном периоду играју без присуства гледалаца. Тако смо уместо рођенданске феште у режији наших верних навијача „Црвених ђавола“, добили сабласно празне трибине. Можда је у крајњем случају најбоље прекинути такмичење, јер оно заиста у оваквим околностима губи свој прави смисао.

14:23 Што се тиче поретка на табели уочи ове утакмице, Крагујевчани су тренутно девети са 34 бода, док је Колубара четврта са 40.

14:30 Фудбалери Радничког 1923 у данашњи дуел улазе на крилима важног тријумфа у Крушевцу, који им је широм отворио врата плеј-офа. И њихов данашњи ривал је у доброј форми, везао је две победе на старту пролећног дела сезона и на „Чика Дачу“ долази решен да настави ову серију тријумфа.

14:33 Лазаревчани су у јесењем делу сезоне савладали „црвене“ „минималцем“ (0:1), па ће екипа тренера Милисављевића имати мотив више да се свом противнику реваншира за овај пораз.

14:38 Ево и састава екипа за данашњи сусрет:

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Рађен, Петровић, Здравковић, Филиповић, Алексијевић, Ћировић, Ковачевић, Радоњић, Никодијевић.

На клупи су: Савић, Поповић, Тодоровић, Цветковић, Илић, Грбовић, Симовић.

КОЛУБАРА: Остојић, Пецељ, Ристовић, Ђенић, Кочић, Милисављевић, Цветковић, Јовановић, Миловановић, Бошњак, Стојановић.

На клупи су: Ковачевић, Антонијевић, Рогановић, Симић, Јовановић, Вујасин, Крстић.

14:45 У комбинацији за тим Радничког 1923 на данашњој утакмици су и Лазар Петровић, Слађан Никодијевић и Стефан Филиповић, који су пропустили гостовање у Крушевцу због картона. Овога пута због картона изостају Слађан Мијатовић и Урош Видовић.

14:50 Главни судија данашњег сусрета је Борко Мијаjловић из Јагодине. Асистирају му Милоје Милићевић из Прокупља и Милош Милићевић из Александровца.

15:01 Играчи управо излазе на терен и све је спремно за почетак утакмице.

ТОК УТАКМИЦЕ

5. минут: Први добар напад Радничког преко десне стране. Варјачић је центрирао ка Никодијевићу, али је одбрана гостију интервенисала и спречила да лопта дође до најбољег стрелца Крагујевчана. У наставку акције покушао је Рађен, али је изблокиран.

10. минут: Распламсала се борба на терену. И гости су се мало окуражили и дошли до прве повољне ситуације пред голом Радничког, али је Ђенић слабо шутирао главом.

16. минут: Још једна добра акције Колубаре. Стојановић је одиграо дупли пас са Ристовићем, а онда покушао да пронађе Ђенића, али је Раичевић предосетио намеру младог фудбалера Колубаре и покупио лопту. Већ у наредном нападу обећавајућа ситуација пред голом гостију, али Ковачевић није успео да упосли неког од својих саиграча.

21. минут: Крагујевчани имају теренску иницијативу, али не успевају да дођу до изгледне позиције из које би озбиљније угозили гол свог ривала.

26. минут: Прва принудна измена у гостујућој екипи. Из игре је због повреде изашао Срђан Кочић, а уместо њега ушао је Вељко Рогановић. Повређени фудбалер Колубаре је одмах по изласку из игре превежен колима Хитне помоћи у Клинички центар, како би му се указала даља лекарска помоћ.

29. минут: Ударац Варјачића преко гола. Раднички све опаснији.

32. минут: Покушао је сада и Алексијевић са дистанце, а лопта је прохујала изнад пречке.

36. минут: Поново млади Стојановић задаје проблеме одбрани Радничког. Овога пута је шутирао са неких 12 метара полулево, срећом по наш тим, није био прецизан.

39. минут: Прву јавну опомену на утакмици добио је фудбалер Колубаре Немања Миловановић због непрописног старта над Радоњићем.

43. минут: Спорна ситуација у шеснаестерцу Колубаре, када је приликом центаршута Никодијевића лопта, чини се, погодила у руку Љубишу Пецеља, али је судија Мијајловић проценио да ту није било елемената за најстрожу казну.

Крај првог полувремена: РАДНИЧКИ 1923 – КОЛУБАРА 0:0

46. минут: Почело је друго полувреме. Нема промена у саставима екипа, у односу на први део сусрета.

53. минут: Прво узбуђење у наставку сусрета. Милисављевић је шутирао са двадесетак метара, а лопта је прохујала тик поред стативе.

58. минут: Велика прилика за наш тим да дође до вођства. Варјачић је одлично центрирао са десне стране ка Радоњићу, који из изгледне позиције са десетак метара лоше шутира главом.

62. минут: Нова опасност пред голом Лазаревчана. Ковачевић је добро извео корнер, али је испред Рађена интервенисала одбрана Колубаре. Лопта се поново одбила до Ковачевића, који је овога пута центрирао на другу стативу ка Петровићу, који је главом шутирао поред стативе.

64. минут: Петровић је убацио лопту пред гол гостију, али превисоко за Ковачевића. Одмах потом, Ћировић добија жути картон.

72. минут: Друга измена у редовима Колубаре. Из игре је изашао Ристовић, а ушао Миле Вујасин, који је у прошлој сезони носио дрес нашег тима.

74. минут: Тек што је ушао у игру, Вујасин је из слободног ударца са 25 метара лукаво покушао да изненади Раичевића, али је лопта завршила у наручју голмана Крагујевчана.

76. минут: Последња измена у Колубари. Из игре је изашао Љубиша Пецељ, а ушао Филип Антонијевић.

78. минут: Други жути картон у нашој екипи добио је Немања Здравковић. Поново покушава Миле Вујасин из слободног ударца, овога пута из далеко изгледније позиције са неких 17 метара полудесно, али је Лазар Раичевић ухватио “живу” лопту.

86. минут: Пад концентрације у дефанзивном реду Крагујевчана могао је да казни Стојановић, али је његов ударац у ближи угао успео да заустави опрезни Раичевић.

88. минут: Прва измена у домаћем тиму. Илић мења Радоњића.

89. минут: Лукав покушај Ћировића, лопта завршава тик поред гола.

90. минут: Друга измена у Радничком. Излази Ћировић, улази Грбовић.

КРАЈ: РАДНИЧКИ 1923 – КОЛУБАРА 0:0