Без публике и голова на “Чика Дачи”

Пред празним трибинама стадиона “Чика Дача”, фудбалери Радничког 1923 и Колубаре из Лазеревца одиграли су без голова у сусрету 26. кола Прве лиге Србије – 0:0. У не баш претерано садржајној утакмици, наш тим је имао теренску иницијативу у већем делу сусрета, али није успео да је крунише поготком.

Корона вирус, који је паралисао читаву планету, одразио се и на спортске догађаје у нашој земљи. Сходно одлукама Владе Републике Србије, а са циљем спречавања даљег ширења овог опаког вируса, Заједница клубова Супер и Прве лиге Србије прописала је да се све утакмице 26. кола Прве лиге Србије одиграју без присуства гледалаца.

Тако је и данашњи дуел Радничког 1923 и Колубаре одигран пред сабласно празним трибинама “Чика Даче”, што се у одређеној мери одразило и на сам квалитет фудбалске представе.

Тренер крагујевачког прволигаша Дарко Милисављевић поново је имао проблема приликом састављања тима за ову утакмицу, будући да због картона није могао да рачуна на Слађана Мијатовића и Уроша Видовића, као ни на повређеног Ђорђа Максимовића. Позитивна околност био је повратак у строј Лазара Петровића, Стефана Филиповића и Слађана Никодијевића, који су у међувремену одрадили један меч суспензије.

Лазаревчани су у данашњу утакмицу ушли прилично резервисано и са жељом да првенствено сачувају своју мрежу нетакнутом. Самим тим “црвени” су у већем делу сусрета имали теренску инцијативу и већи посед лопте, али никако нису успевали да пронађу кључ за веома добро постављену одбрану свог ривала.

У првом полувремену није било превише изгледних прилика за гол. Претило се углавном ударцима са дистанце и из прекида, а Раднички 1923 је, чини се, био опаснији, мада је и Колубара створила пар полуприлика из којих је покушала да угрози Лазара Раичевића.

Прва добра акција Радничког 1923 виђена је у 5. минуту, када је Варјачић центрирао ка Никодијевићу, али је одбрана гостију правовремено интервенисала и спречила да лопта дође до најбољег стрелца Крагујевчана. У наставку је покушао Рађен, али је изблокиран.

Гости су први пут покушали да угрозе Раичевића у 10. минуту, али је Ђенић слабо захватио лопту главом. Шест минута касније пред голом Радничког 1923 нашао се Стојановић, али је чувар мреже Крагујевчана на време предосетио опасност и покупио лопту пре него што је она стигла до Ђенића.

У 26. минуту пех за госте из Лазаревца. Срђан Кочић је после једног дуела на средини терена извукао дебљи крај, па је због повреде ока морао најпре ван игре, а потом и у Клинички центар Крагујевац, где му је указана даља медицинска помоћ.

Бележимо потом два солидна покушаја Варјачића и Алексијевића, док је на другој страни узвратио млади Стојановић, који је са неких 12 метара шутирао преко гола.

У финишу првог полувремена спорна ситуација у шеснаестерцу Колубаре, након што је приликом центаршута Никодијевића лопта, чини се, погодила у руку Љубишу Пецеља. Ипак, судија Мијајловић проценио је да ту није било елемената за најстрожу казну, тако да се на одмор отишло без голова.

Нешто садржајније било је друго полувреме. Најпре је припретио Милош Милисављевић солидним ударцем са двадесетак метара, да би у 58. минуту Радоњић пропустио можда и најзрелију шансу да свој тим доведе у вођство, када је после одличног центаршута Варјачића лоше шутирао главом из изгледне позиције.

Четири минута касније, нова опасност пред голом Лазаревчана. Ковачевић је убацио лопту на другу стативу, где Петровић није успео да је спроведе у мрежу.

Наставио је Раднички 1923 да плете мрежу око гола свог ривала, али никако није успевао да зада завршни ударац.

У 72. минуту тренер Колубаре Зоран Милинковић у игру је увео Милета Вујасина, момка који је прошле сезоне пружао сјајне партије у дресу клуба са “Чика Даче”. Одмах по уласку у игру, Вујасин је два пута из прекида запретио Раичевићу, али је чувар мреже Крагујевчана оба пута сигурно интервенисао.

Пад концентрације одбране “црвених” у финишу утакмице умало је казнио Стојановић, међутим, Раичевић је поново био на висини задатка.

Последњи покушај на утакмици имао је Ћировић, али ни он није довео до промене резултата, па је тако остало 0:0.

Била је ово осма узастопна утакмица на којој наш тим није осетио горчину пораза. Оно што је још важније, то је да су се “црвени” коначно домогли осме позиције на табели, која води у плеј-оф.

У наредном колу Крагујевчане очекује гостовање екипи Будућности у Добановцима.

РАДНИЧКИ 1923 – КОЛУБАРА 0:0