Убипарип донео прву радост Крагујевчанима

Фудбалери Радничког 1923 остварили су прву победу у Моцарт Бет Суперлиги Србије ове сезоне, пошто су на свом “Чика Дачи” савладали екипу Младости из Лучана у утакмици 2. кола – 1:0 (0:0). Гол одлуке дело је искусног нападача Воје Убипарипа, који је само шест минута по уласку у игру успео да пронађе пут до противничке мреже.

Више од осамдесет минута су Шумадинци узалудно опседали гол гостију из Лучана, покушавајући да пронађу добитну комбинацију која ће им донети сва три бода на крагујевачкој премијери. И када се чинило да је подела бодова неминовни епилог, Немања Томић је у 82. минуту упутио идеалан центаршут ка Воји Убипарипу, чији је ударац главом био неодбрањив за гостујућег чувара мреже Милоша Остојића.

Огромна жеља за победом била је видљива код изабраника тренера Дејана Јоксимовића од момента када је судија Милан Стефановић дао знак за почетак утакмице. У измењеној формацији и са пар нових играча у стартној постави, међу којима је посебну пажњу привукао дебитант, осамнаестогодишњи Никола Миличић, Крагујевчани су већ у првом полувремену успоставили потпуну теренску иницијативу, натеравши госте из Лучана да првенствено воде рачуна о свом голу.

Упркос већем поседу лопте, “црвени” су тешко долазили до шансе, па се све свело углавном на покушаје са дистанце, пре свега Стоиљковића, који је за разлику од утакмице у Лазаревцу, где је “шпартао” по десном боку, овога пута дејствовао на супротној страни терена. Његов ударац у 16. минуту добрано је загрејао дланове голмана Младости Остојића, да би десетак минута касније још једном добро шутирао, овога пута поред гола.

Вредан помена био је и покушај Милоша Видовића у финишу првог полувремена, међутим лопта је завршила далеко преко гола.

Лучанци су, пак, били прилично безопасни у првом делу сусрета. Осим два покушаја Бојовића, прво главом из непосредне близине, а потом након грешке голмана Радничког 1923 Стојана Лековића, ништа нисмо видели од гостију из Лучана у овом делу меча.

Друго полувреме доноси још јачи притисак Крагујевчана. Стоиљковић је поново запретио са дистанце, а потом је то исто учинио и млади Миличић, који је оставио јако добар утисак на свом дебију. Уследила су два покушаја после прекида, најпре Цветиновића, а затим и Ивановића, међутим без промене резултата.

Играо се 76. минут када је Јоксимовић у игру увео Немању Томића и Воју Убипарипа. Испоставиће се то као добитнички потез стратега крагујевачког тима, вредан сва три бода на данашњем сусрету.

Након што је Убипарип у 82. минуту матирао Остојића, гости из Лучана су заиграли нешто одважније и отвореније, што је оставило нешто више простора нападачима Радничког 1923 да дођу до изражаја. Тако је Милутин Видосављевић, момак који је овог лета стигао на позајмицу из београдског Чукаричког, у финишу пропустио лепу прилику да се упише у стрелце и тако “овери” победу свог тима.

На крају, заслужена победа Крагујевчана, прва у сезони, извојевана у прилично тешким временским условима за игру и уз значајну подршку навијача са источне, западне и јужне трибине стадиона “Чика Дача”.

Четири освојена бода у прва два кола наговештавају знатно бољу сезону за крагујевачког суперлигаша у односу на претходну, коју је обележила грчевита борба за опстанак.

Наредни првенствени изазов чету Дејана Јоксимовића очекује у суботу, 23. јула, на гостовању екипи Радника у Сурдулици.

МИЛИСАВЉЕВИЋ: ИЗМЕНЕ ДОНЕЛЕ ПРЕВАГУ

Бољу игру на данашњем сусрету са екипом Младости уз Лучана, Шумадинци су успели да материјализују тек у завршним тренуцима утакмице, и то након комбинације двојице резервиста, Немање Томића и Воје Убипарипа, који су шест минута по уласку у игру креирали победоносну акцију.

Утисак је да је победа Крагујевчана апсолутно заслужена и да сваки други епилог не би одговарао свему виђеном на стадиону “Чика Дача” овог поподнева.

– Мислим да смо заслужено победили. Од првог минута смо радили на остварењу зацртаног плана игре и били смо бољи ривал на терену. У првом полувремену смо имали пар изгледних ситуација у задњој трећини терена, које нисмо успели да решимо на најбољи могући начин. Са неколико измена у наставку сусрета убрзали смо ритам игре, да би смо уласком у игру Томића и Убипарипа добили на сигурности на лопти и скок игри, а резултат свега био је тај одлучујући погодак – истиче у анализи утакмице Дарко Милисављевић, први сарадник шефа струке Крагујевчана Дејана Јоксимовића.

Милисављевић се посебно осврнуо на дебитантски наступ Николе Миличића, који је одличним издањем на данашњој утакмици само потврдио свој неспорни играчки потенцијал.

– Миличић је момак кога фудбалска јавност можда недовољно познаје, али се ради о јако квалитетном младом играчу који представља будућност клуба и чије време тек долази. Он је неко ко има максималну подршку саиграча и свих нас из стручног штаба, а данашња партија је само потврдила његов таленат и играчки потенцијал – не крије Милисављевић задовољство игром младог штопера.

На крају и похвала на рачун публике, која је и овога пута давала ветар у леђа играчима у црвеним дресовима.

– Велика захвалност нашој публици која нас је данас, баш као и на претходној утакмици у Лазаревцу, здушно бодрила са трибина током свих деведесет минута. Њихова подршка много значи играчима и подстиче их да пруже свој максимум у свакој утакмици – наглашава Милисављевић.

За разлику од прошлогодишњег гостовања на “Чика Дачи”, када су славили са 2:1, Лучанци су овога пута били практично безопасни по гол крагујевачког тима. Суочени са константним притисцима домаћина, фудбалери Младости су током читаве утакмице били у подређеном положају, мада им је мало фалило да се са овог гостовања врате непоражени.

– Ми смо у припреми утакмице знали да нас очекује тежак задатак. Имали смо одређених кадровских проблема, тако да смо на ово гостовање дошли у ослабљеном саставу. И поред тога, очекивали смо да ћемо бити у стању да припретимо Радничком из транзиције, али нисмо успели у томе. Раднички је са пар измена у другом полувремену појачао ритам, сабили су нас у наш шеснаестерац и на крају су заслужено дошли до тог гола и победе – оценио је данашњи сусрет шеф струке Лучанаца Драгиша Жунић.

РАДНИЧКИ 1923 – МЛАДОСТ 1:0 (0:0)