Убедљив пораз од лидера

Тежак пораз доживели су фудбалери Радничког 1923 од лидера првенства, београдског Партизана, у заосталој утакмици 4. кола Моцарт Бет Суперлиге. “Црно-бели” су славили са 4:0 (1:0), наневши Крагујевчанима најубедљивији пораз на “Чика Дачи” у досадашњем делу шампионата.

Трећи пут у сезони Крагујевчани примају четири гола на једној утакмици. После нишког Радничког и Црвене звезде, одбрану крагујевачког суперлигаша “изрешетао” је и београдски Партизан, који се данашњим тријумфом на “Чика Дачи”, десетим у низу, додатно учврстио на челу табеле и повећао бодовну предност у односу на своје најближе пратиоце, Црвену звезду и ТСЦ из Бачке Тополе.

Ништа испрва није наговештавало овако висок пораз “црвених”, посебно јер су Шумадинци успешно паралили “црно-белима” све негде до другог примљеног поготка. Стратег Крагујевчана Феђа Дудић одлучио је да изненади свог колегу на клупи Партизана Игора Дуљаја променом формације, али и улога појединим играчима у тиму. Деловало је у почетку утакмице да је ово Дудићево тактичко изненађење уродило плодом, посебно јер “црно-бели” никако нису успевали да успоставе теренску доминацију, из које би потом лако дошли у позицију да озбиљније угрозе гол крагујевачког тима.

Високи пресинг на коме су обе екипе инсистирале на самом почетку утакмице довео је до прескакања средине терена и играња на дуге и директне лопте. “Црно-бели” су били за нијансу агилнији у уводним минутима сусрета, али су се Крагујевчани врло брзо ослободили почетног притиска и почели све чешће да прете гостима, махом преко младог Матије Глушчевића, чији су ударци са дистанце углавном представљали лак плен за голмана Партизана Александра Јовановића.

А онда су гости малтене прву озбиљнију прилику на утакмици успели да преточе у почетно вођство. Салдања је сјајним пасом у простор упослио брзоногог Калулуа, који се вешто убацио из другог плана и снажним ударцем по средини гола натерао Стојана Лековића да вади лопту из своје мреже.

После водећег поготка “црно-белих”, Крагујевчани поново преузимају теренску иницијативу, коју су врло лако могли да крунишу у уводним минутима наставка, када су пропустили пар изгледних прилика да пониште резултатски заостатак. Најближи изједначујућем поготку “црвени” су били у 58. минуту, када је Чинеду са пет метара главом шутирао тик поред стативе.

И како то обично бива у фудбалу, када се створене прилике не искористе, онда обично уследи казна. Немања Николић је само минут по уласку у игру успео да се упише у листу стрелаца, након одличног центаршута Менига и рутинске егзекуције главом високог нападача, који полако израста у Дуљајевог “џокера”, односно играча који својим уласком са клупе доноси превагу “црно-белима”.

Од тог момента све је кренуло низбрдо за Шумадинце. Само пар минута након Николићевог поготка, Милан Митровић је зарадио другу јавну опомену, па су “црвени” последњих двадесетак минута утакмице играли са десеторицом играча.

Бројчани суфицит “црно-бели” су искористили да данашњу победу на стадиону “Чика Дача” учине још убедљивијом. Салдања је још једну своју добру партију успео да “зачини” поготком у 81. минуту, да би тачку на десети узастопни тријумф чете тренера Игора Дуљаја ставио Немања Николић својим другом поготком на утакмици шест минута касније.

“Црвени” су овим поразом остали на учинку од девет освојених бодова и тренутно су четрнаести на табели, испред претпоследњег Напретка и панчевачког Железничара, који и даље држи суперлигашки “фењер”.

Већ у недељу на “Чика Дачу” стиже лучанска Младост, што је идеална прилика за Дудићеве ученике да сперу горчину данашњег пораза и обрадују своје навијаче четвртим тријумфом у сезони.

РАДНИЧКИ 1923 – ПАРТИЗАН  0:4 (0:1)