ТСЦ “главометом” до убедљивог тријумфа на “Чика Дачи”

Наставља се јесења распродаја бодова на “Чика Дачи”. Крагујевачки суперлигаш је у данашњем дуелу са екипом ТСЦ-а из Бачке Тополе доживео и пети узастопни пораз на свом терену, и то са убедљивих 0:3 (0:1). Сва три гола фудбалери гостујуће екипе постигли су главом, након смушене реакције одбране крагујевачког тима.

Још једном су “црвени” успели да изиграју поверење својих највернијих навијача, који су упркос неповољним временским условима дошли да испрате последњу утакмицу свог вољеног тима на “Чика Дачи” у овој календарској години и уједно пруже подршку хуманитарној акцији прикупљања новчаних средстава за лечење Радована Радаковића, некадашњег чувара мреже, а потом и тренера крагујевачког клуба, који бије тешку животну битку са опаком болешћу.

Шеф струке Радничког 1923 Зоран Милинковић и овога пута је имао проблема приликом састављања тима који ће супротставити екипи из Бачке Тополе, с обзиром да због повреда није могао да рачуна на неколицину веома битних играча, попут Марка Мирића, Александра Варјачића и Драгољуба Срнића. У стартну поставу вратили су се опорављени Стефан Филиповић и Вељко Трифуновић, као и Огњен Илић, који се последњи пут појавио као стартер на утакмици против лучанске Младости пре четири кола.

Уводни минути утакмице припали су гостима, који су успели да запрете у два наврата преко Бањца, али је Лукић оба пута интервенисао без проблема.

Домаћин је прву прилику на утакмици створио у 19. минуту, када је Ристовић после продора по десној страни шутирао поред гола, да би два минута касније голман ТСЦ-а Ненад Филиповић зауставио ударац Вељка Трифуновића.

Повреда бразилског штопера Леандра у 26. минуту утакмице није превише пореметила екипу из Бачке Тополе, која већ у наредном минуту стиже до резултатске предности. Након центаршута младог Станојловића, корпулентни Вукић је са седам метара главом закуцао лопту у гол домаћина.

Могли су гости врло лако да дуплирају вођство у 34. минуту. Станојев је као брзи воз протутњао десном страном и избио испред Лукића, али је шутирао поред гола. Потом се у прилици за гол нашао и Станојловић, међутим, и његов ударац није био довољно прецизан.

Финиш првог полувремена обележио је млади голман Радничког 1923 Огњен Лукић, који је скинуо два “зицера”, најпре Вукићу, а потом и Бањцу, тако да је најзаслужнији што Крагујевчани на одмор нису отишли са убедљивијим заостатком.

Најбољу прилику у првом делу сусрета домаћин је пропустио непосредно пред одлазак на паузу, када је након слободног ударца у изведби Немање Томића, Милош Видовић шутирао главом преко гола.

Одличан ударац Ристовића у 51. минуту, који је изазвао салву уздаха на трибинама “Чика Даче”, наговестио је нешто боље издање “црвених” у других 45 минута.

На другој страни, гости су у 57. минуту по други пут успели да затресу мрежу Шумадинаца, али је погодак Варге ипак поништен због недозвољене позиције.

Најближи изједначењу Раднички 1923 је био у 65. минуту, када је после корнера и гужве у казненом простору гостију голман ТСЦ-а Ненад Филиповић крајњим напором избацио лопту са саме гол-линије. Искусни чувар мреже истакао се и пар минута касније када је успешно осујетио лукав покушај Вељка Трифуновића, док је на супротној страни терена Вићентијевић изблокирао ударац Станојева.

На малтене идентичан начин на који су дошли до вођства, гости су дуплирали предност у 71. минуту. Одличан центаршут Милићевића са десне стране у погодак је претворио Бањац.

Завршни ударац избезумљеним Крагујевчанима задао је стрелац водећег гола за екипу из Бачке Тополе Стефан Вукић, који је искористио смушену реакцију одбране “црвених” после корнера у 80. минуту и ударцем главом са пет метара поставио коначних 3:0.

Имали су гости неколико прилика у финишу утакмице да тријумф учине још убедљивијим. Најбољу је пропустио резервиста Ратков, који је са пет метара промашио цео гол.

Тачку на јесењи део сезоне Крагујевчани стављају у среду на гостовању екипи Чукаричког у Београду.

РАДНИЧКИ 1923 – ТСЦ  0:3 (0:1)