Наши омладинци остварили су трећу победу у Омладинској лиги Србије ове сезоне, пошто су данас на свом терену савладали вршњаке из крушевачког Напретка са 2:0 (1:0).

Тријумф је најавио Петар Симовић, који је у 8. минуту направио прави “слалом” кроз одбрану Крушевљана и послао лопту у небрањену мрежу.

“Ђаволчићи” су предност дуплирали у 50. минуту. Симовић се овога пута нашао у улози асистента Александру Ђорђевићу, који је неодбрањиво шутирао, погодивши доњи десни угао.

Крагујевчани су овом победом дошли до важних бодова у борби за очување суперлигашког статуса.

Наредног викенда ученици Дејана Јоксимовића гостују екипи ТСЦ-а из Бачке Тополе.

РАДНИЧКИ 1923 – НАПРЕДАК 2:0 (1:0)

КРАГУЈЕВАЦ
Помоћни терен стадиона „Чика Дача“.
Гледалаца:
/.
Судија: Станко Остраћанин (Краљево)
Стрелци: Симовић у 8. и Ђорђевић у 50. минуту за Раднички 1923.
Жути картон: Максимовић (Раднички 1923).

РАДНИЧКИ 1923: Жунић, Павловић, Милошевић, Лакићевић, М. Радосављевић, Максимовић, Јовановић, Арсенијевић, Симовић (од 84. Н. Радосављевић), Милојевић (од 84. Јанићијевић), Ђорђевић (од 73. Драмићанин).

НАПРЕДАК: Јорданов, Вељовић (од 46. Николић), Нуредини (од 89. Јовановић), Јовичић (од 89. Марковић), Божовић, Денић (од 72. Василијевић), Темај, Ђековић, Павловић, Младеновић, Вићевић (од 46. Милосављевић).

ПИОНИРИ “ЧАСТИЛИ” РУДАР “СЕДМИЦОМ”, КАДЕТИ УПИСАЛИ “ТРОЈКУ” КРАЈ САВЕ

Наши пионири и кадети наставили су серију добрих резултата у својим такмичењима. Пионири су “прегазили” Рудар из Косовске Митровице са 7:0, док су кадети славили на гостовању шабачком Савацијуму са 2:1

Екипа тренера Душана Николића уписала је још један убедљив тријумф на свом терену и потврдила епитет водеће екипе на табели Шумадијско-рашке лиге. Овога пута “страдао” је Рудар из Косовске Митровице, који је испраћен са седам голова.

Одолевали су гости у првих 45 минута, али је у наставку брана пред њиховим голом коначно попустила. Поново је блистао убојити Урош Сремчевић, који је “спаковао” четири гола у мрежу противника, а у стрелце су стигли да се упишу и Ранковић, Свилкић и Петронијевић.

Овим тријумфом наша екипа је остала на водећој позицији Шумадијско-рашке лиге, где јој друштво прави краљевачки Аполон.

Кадети су са “врућег” гостовања у Шапцу успели да се врате овенчани ловорикама тријумфа.

Није све ишло као “по лоју” за изабранике Душана Ђорђевића у првих 45 минута. Стефан Перовић био је непрецизан из казненог ударца са 11 метара, чиме је пропала најбоља прилика да наш тим дође до почетне предности.

Коначно, “црвени” на старту другог дела игре долазе до дуго чеканог вођства преко Катанића, али је домаћин одмах узвратио и изједначио на 1:1. Ипак, да бодови оду у срце Шумадије побринуо се Лука Петровић за седми узастопни тријумф наших кадета.

После дванаест одиграних кола, наша екипа заузима четврто место на табели Прве кадетске лиге ФСРЗС са истим бројем бодова као трећепласирани Нови Пазар.

Наредног викенда пионири путују за Краљево, где ће се састати са екипом Бубамаре, док ће кадети у дербију кола одмерити снаге са Новим Пазаром.