Томићев првенац за славље Крагујевчана крај Мораве

Дерби сусрет 11. кола Прве лиге Србије између домаћег Борца 1926 и Радничког 1923 оправдао је очекивања. У једној отвореној и динамичној утакмици, уз прегршт шанси на обе стране, победника је одлучила мајсторија Немање Томића у 88. минуту, која је крагујевачком тиму обезбедила девети тријумф у сезони – 2:1 (1:1).

“Црвени” су пут Чачка кренули са јасном намером да у сусрету са захукталим домаћином оправдају епитет најквалитетније екипе у лиги и додатно учврсте водећу позицију на табели. У тој мисији су и успели, после врло занимљивих и садржајних деведесет минута фудбалске битке на стадиону крај Мораве.

Ношени ентузијазмом после прошлонедељног тријумфа на гостовању новосадском Кабелу, фудбалери Борца 1926 су врло мотивисано ушли у данашњи сусрет, решени да и новог лидера скину са трона. Тако су већ у раној фази утакмице припретили преко Кувељића и Ратковића, али без успеха.

Уследила су потом два покушаја из прекида, Ковачевића са једне и Радосављевића са друге стране, који нису донели промену резултата.

Пар минута касније у доброј позицији се нашао најбољи стрелац Чачана Вељко Кијевчанин, који је са неких дванаест метара тукао преко гола, док је на другој страни покушао Мирић главом, али је то био лак плен за Масларевића.

Велику шансу да доведе Крагујевчане у вођство имао је Огњен Илић, али је његов ударац са десетак метара, искоса са леве стране, зауставила пречка.

Била је то најава детаља из 29. минута, када је након одличног центаршута капитена Ковачевића, штопер Радничког 1923 Стефан Филиповић ударцем главом са ивице петерца донео вођство крагујевачком тиму.

Примљени гол додатно је мотивисао чачанске “зебре” да крену још агилније ка голу Лазара Раичевића. Покушао је најпре Ратковић, а за њим и Тешић, међутим без жељеног епилога.

Ипак, непосредно пред одлазак на одмор Чачани су успели да остваре свој наум. После прекида који је извео Радосављевић, Обуоби је лопту послао на ивицу петерца ка Тешићу, а он је главом проследио у мрежу.

Након петнаестоминутне паузе, фудбалска битка на стадиону крај Мораве настављена је несмањеним интензитетом. Прво се Андрија Ратковић нашао у прилици пред голом свог некадашњег клуба, да би потом Никодијевић у контри покушао да упосли брзоногог Максимовића, али је голман Борца 1926 Масларевић правовремено истрчао и спречио опасност по свој гол.

Лепу шансу имао је и Никола Рађен пар минута касније, али је Масларевић успео да заустави и његов ударац.

И онда, када је деловало да ће се утакмица завршити без победника, фудбалски мађионичар Немања Томић извео је једну од својих чаролија. Прво је примио лопту на ивици противничког шеснаестерца, затим се вештом варком тела ослободио противничког чувара, а потом прецизним ударцем послао лопту у “малу” мрежу.

Био је то овосезонски првенац некадашњег репрезентативца и повратника у редове клуба са “Чика Даче”, који је “црвенима” донео девети тријумф у сезони.

Крагујевчани су након данашње победе у Чачку и другог узастопног пораза Кабела увећали бодовну предност у односу на новосадски тим и она сада износи четири бода.

Екипу тренера Александра Линте у среду очекује гостовање ивањичком Јавор Матису у шеснаестини финала Купа Србије, док за викенд на “Чика Дачу” стиже Земун.

БОРАЦ 1926 – РАДНИЧКИ 1923 1:2 (1:1)

ЧАЧАК

Стадион: Градски.
Гледалаца: /.
Судија: Павле Томић (Београд).
Помоћници: Ненад Радоичић, Никола Боровић (такође из Београда).
Стрелци: Тешић у 43. минуту за Борац 1926, а Филиповић у 29. и Томић у 88. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Радосављевић (Борац 1926), Ћировић, Илић (Раднички 1923).

БОРАЦ 1926: Масларевић, Василић, Обрадовић, Обуоби (од 58. Милекић), Радосављевић, Ђорђиловић (од 87. Бајић), Бемпа, Кувељић, Кијевчанин (од 87. Савић), Ратковић, Тешић (од 75. Илић).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Дукић (од 58. Рађен), М. Видовић, Филиповић, Ковачевић, Ћировић, Мирић (од 68. Максимовић), Аврам, Илић (од 76. Томић), Никодијевић (од 76. У. Видовић).