Серију добрих партија и резултата у Омладинској лиги Србије наши омладинци прекинули су овог викенда убедљивим поразом на гостовању београдском Интернационалу – 0:4 (0:2).

Било је ово можда и најслабије издање екипе тренера Дејана Јоксимовића у овој полусезони. Домаћин је за свега три минута, у периоду од 30. до 33. минута, головима двоструког стрелца Петра Глишића дошао до значајне резултатске предности, која је у великој мери детерминисала даљи ток утакмице.

Да ствари буду горе по крагујевачки тим, Огњен Лакићевић је три минута пре одласка на одмор добио други жути картон, што је представљало додатни хендикеп за “ђаволичиће” у наставку сусрета.

У оваквој констелацији снага, Крагујевчани нису успели да парирају разиграном домаћину, који је са још два гола у другом полувремену дотукао наш тим.

“Ђаволчићи” су након овог пораза назадовали за два места на табели, тако да су сада опет на “коти седамнаест”.

У наредном колу екипа тренера Дејана Јоксимовића угостиће вршњаке из крушевачког Трајала.

ИНТЕРНАЦИОНАЛ – РАДНИЧКИ 1923 4:0 (2:0)

БЕОГРАД
Стадион: ФК БАСК.

Судија: Павле Томић (Београд).
Стрелци: Глишић у 30. и 33, Лекић у 48. и Панић у 70. минуту за Интернационал.
Жути картони: Лакићевић (Раднички 1923).
Црвени картон: Огњен Лакићевић (Раднички 1923) у 42. минуту.

ИНТЕРНАЦИОНАЛ: Хајровић, Панић (од 71. Влаисављевић), Глишић, Лекић, Винтоњи, Цвијовић (од 60. Николић), Крстић (од 80. Живадиновић), Јаковљевић, Нуровић (од 77. Шишљагић), Гуснић, Меховић (од 80. Бекић).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Новичић (од 46. Павловић), Димитријевић, Лакићевић, Милошевић (од 80. Илић), Максимовић, Јовановић (од 71. Драмићанин), Арсенијевић (од 71. Н. Радосављевић), Симовић Милојевић, Ђорђевић (од 83. Јанићијевић).

KAДЕТИ ПОСУСТАЛИ КРАЈ ЂЕТИЊЕ, СИЛНИ ПИОНИРИ

Наши кадети су прекинули низ од осам узастопних утакмица у којима нису осетили горчину пораза. Ученици Душана Ђорђевића поклекли су на гостовању ужичкој Слободи у 15. колу Прве кадетске лиге ФСРЗС – 0:2.

Домаћин је до предности дошао са беле тачке, а затим је у тренуцима највећег притиска нашег тима дуплирао вођство, трасирајући себи пут ка тријумфу.

Упркос поразу, наш тим је остао на петој позицији првенствене табеле са 25 освојених бодова.

Лепе вести и овог викенда донели су нам пионири. Пулени тренера Душана Николића су на гостовању Аполону 2018 у краљевачком насељу Ковачи још једном демонстрирали свој раскошни нападачки потенцијал и славили су са убедљивих 7:0.

Савић и Ракићевић су мрежу Краљевчана тресли у два наврата, док су се по једном у стрелце уписали Ранковић, Живадиновић и Бошковић.

Овом победом наши пионири су задржали челно место на табели Шумадијско-рашке лиге, уз исти број бодова као и другопласирани Аполон из Краљева – 39.

Наредног викенда пионири дочекују краљевачки Кикер, док ће кадети угостити вршњаке из ваљевске Будућности Крушик 2014.