Лидер посрнуо на “Лагатору”

Низ од дванаест узастопних утакмица без пораза у Првој лиги Србије фудбалери Радничког 1923 окончали су на данашњем гостовању екипи Лознице – 1:3 (0:1).

Очекивали су Крагујевчани тешку утакмицу на традиционално неугодном “Лагатору”, где су у прошлости тешко долазили до бодова. Борбена екипа Лознице показала се као “тврд орах” за лидера Прве лиге Србије, који је платио цех неискоришћеним приликама у другом полувремену.

Очекивано, “црвени” су од самог старта успоставили теренску иницијативу, док се домаћин определио за “чекалицу”, ослањајући се на своје најјаче оружје – контранападе.

Крагујевчане је у 21. минуту задесио велики пех, с обзиром да је Милош Видовић приликом једног дуела са Драгишом Комарчевићем извукао дебљи крај и није могао да настави утакмицу. Уместо њега у игру је ушао Игор Вићентијевић, што је утицало на одређена померања у последњој линији “црвених”.

Изузев спорадичних покушаја са дистанце није било већих прилика све до 40. минута, када је након ударца из угла Богићевић шутирао главом, лопту је уз помоћ стативе са гол линије успео да избаци Варјачић, али само до Милана Илића, који није имао тежак задатак да је са четири метра спроведе у небрањену мрежу.

До краја првог дела игре виђена су још два већа узбуђења. Најпре је Комарчевић добро центрирао са леве стране, Раичевић кренуо помало несигурно ка тој лопти, али на његову срећу до ње није стигао Илић. На другој страни, Никодијевић је покушао главом после корнера који је извео Варјачић, али је лопта завршила поред гола.

Играо се 56. минут када је домаћин удвостручио предност после муњевите контре коју је мајсторски завршио Драгиша Комарчевић.

“Црвенима” је четири минута касније наду вратио Немања Томић, који је на полувремену заменио Уроша Алексијевића. Некадашњи ас београдског Партизана је прелепим поготком из слободног ударца са двадесетак метара смањио заостатак своје екипе и продужио резултатску неизвесност.

Овај Томићев погодак као да је дао ветар у леђа фудбалерима Радничког 1923 да у последњих пола сата утакмице свим силама јурну ка голу свог ривала. Нападали су Крагујевчани као осице, два пута тресли оквир гола домаћина након удараца Ковачевића и Никодијевића, али нису успели у својој намери да стигну до изједначујућег поготка.

И како то у фудбалу обично бива, уследила је казна на другој страни. Резервиста Горан Матић је у судијској надокнади времена “украо” лопту Варјачићу, преварио Ковачевића и потом матирао Лазара Раичевића за коначних 3:1 у корист Лознице.

Данашњи пораз неће превише утицати на положај Крагујевчана на табели, који су пре ове утакмице имали шест бодова предности у односу на другопласирани Кабел.

Наредног викенда екипу тренера Александра Линте очекује дуел са лазаревачком Колубаром на “Чика Дачи”.

ЛОЗНИЦА – РАДНИЧКИ 1923 3:1 (1:0)

ЛОЗНИЦА
Стадион: “Лагатор”.
Гледалаца: /.
Судија: Далибор Манојловић (Књажевац).
Помоћници: Милош Милићевић (Александровац), Иван Благојевић (Параћин)
Стрелци: Илић у 40, Комарчевић у 56. и Матић у 90. минуту за Лозницу, а Томић у 60. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Ружић, Дражић (Лозница), Аврам, Филиповић, Томић (Раднички 1923).

ЛОЗНИЦА: Ружић, Илић (од 87. Дражић), Спасеновић, Богићевић, Станојевић, А. Матић, Комарчевић, Јањушевић, Богдановић (од 46. Враштановић), Милинковић (од 72. Г. Матић), Белић (од 90. Филиповић).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Рађен, М. Видовић (од 21. Вићентијевић), Филиповић, Алексијевић (од 46. Томић), Ковачевић, Ћировић (од 86. Петровић), Аврам (од 57. У. Видовић), Илић (од 86. Максимовић), Никодијевић.