Сурова казна за неискоришћени једанаестерац

Након резултатског дебакла на гостовању суботичком Спартаку пре две седмице (1:5), наши омладинци жестоко су подбацили и у последњој утакмици пред својом публиком у овој календарској години против београдског Бродарца.

Ко зна како би се данашња утакмица одвијала да је капитен наше екипе Дејан Ристић успео да реализује казнени ударац у 16. минуту. Његов ударац са једанаест метара “прочитао” је голман Бродарца Мирко Стевановић.

Након промашеног једанаестерца, ставри су кренуле низбрдо за екипу тренера Душана Николића. Гости су непосредно пред одлазак на одмор успели да дођу до предности поготком Кнежевића, који се најбоље снашао у гужви пред голом крагујевачког тима. Недуго затим је Јован Арсенијевић због протеста зарадио другу јавну опомену, па су “ђаволчићи” били приморани да наставе утакмицу са десеторицом играча.

Упркос бројчаном дефициту, наши омладинци успели су да дођу до изједначења у 52. минуту, када је Никола Ристовић после корнера надвисио одбрану Бродарца и главом сместио лопту иза Стевановићевих леђа.

Ова резултатска равнотежа није предуго трајала, с обзиром да је само десет минута касније Вук Јанковић својим другим поготком на утакмици вратио гостима вођство. До краја утакмице је чувар мреже “ђаволчића” Богдан Вучковић још два пута вадио лопту из своје мреже. Прво га је савладао Чоловић, а недуго затим и Богдановић за коначних 4:1.

Два кола пре завршетка јесењег дела сезоне, наши омладинци заузимају десету позицију на табели Омладинске лиге Србије са 17 освојених бодова.

До одласка на зимску паузу наше омладинце очекују два узастопна гостовања, најпре београдском Вождовцу, а затим и екипи Новог Пазара.

РАДНИЧКИ 1923 – БРОДАРАЦ 1:4 (0:1)

Помоћни терен стадиона „Чика Дача“.
Гледалаца:
100.
Судија: Душан Миладиновић (Ниш).
Стрелци: Ристовић у 52. минуту за Раднички 1923, а Јанковић у 45. и 62, Чоловић у 77. и Богдановић у 87. минуту за Бродарац.
Жути картони: Арсенијевић (Раднички 1923), Миливојевић, Богдановић (Бродарац).
Црвени картон: Јован Арсенијевић (Раднички 1923) у 45. минуту.

РАДНИЧКИ 1923: Вучковић, Д. Ристић (од 78. Димовски), Букумира (од 78. Јовановић), Ристовић, Пантовић, Ракићевић (од 73. Лукић), Димитријевић, Ђоровић, Живадионовић, Арсенијевић, Танасијевић (од 78. Томић).

БРОДАРАЦ: М. Стевановић, Миливојевић, Јанковић, Ђокић, К. Кнежевић (од 85. Лонг), Чоловић (од 81. Тричковић), Лекић, Богдановић, Илић (од 77. Бертолоти), Митровић (од 71. Бојовић), Л. Стевановић.