Шумадинци се испромашивали против Малтежана

Фудбалери Радничког 1923 ремизирали су са малтешким Балзаном у трећој припремној утакмици на Златибору – 1:1 (0:0). Баш као и у претходној тест утакмици са вицешампионом Црне Горе, екипом Сутјеске, “црвени” су и овога пута први дошли до предности, коју су прокоцкали у самој завршници сусрета.

Гледајући број створених шанси, Крагујевчани су већ на полувремену требали да воде са 3-4 гола разлике. Право је чудо како је мрежа четвртопласираног тима Премијер лиге Малте, у чијим редовима наступа неколицина српских интернационалаца, међу којима и некадашњи капитен “црвених” Иван Божовић, остала нетакнута након првих 45 минута игре. Најбоље прилике у овом делу утакмице пропустили су Нигеријац Чинеду, новалија Килијан Бевис, те капитен Милош Видовић.

Тек почетком другог полувремена и уласком на терен друге поставе Шумадинци су успели да пронађу пут до противничке мреже. Школски изведену контру после одузете лопте на средини терена добро одмереним ударцем са ивице шеснаестерца у погодак је претворио Лука Зорић за почетно вођство “црвених” у 51. минуту.

И онда, баш као и у претходном дуелу са Никшићанима, један тренутак пада концентрације у самом финишу утакмице спречио је изабранике тренера Дејана Јоксимовића да упишу своју другу победу на Златибору. Лошу рекацију одбране крагујевачког суперлигаша после прекида у 80. минуту казнио је некадашњи нападач Инђије и Трајала Алекса Андрејић, који последње три сезоне носи дрес малтешког клуба.

Шумадинци су утакмицу почели у следећем саставу: Лековић, Миличић, Симовић, Томовић, Поповић, Грбовић, М. Видовић, Крајишник, Бевис, Ђурић, Чинеду. Прилику у другом полувремену добили су: Младеновић, Митровић, Пецељ, Малић, Аџић, Зорић, У. Видовић, Милојевић, Јовановић, Глушчевић и Видаков.

Последњу проверу пре завршетка овог дела припрема и повратка у Крагујевац фудбалери Радничког 1923 имаће у недељу, 9. јула, против Борца из Бањалуке.