Победа за крај припрема на Златибору

Головима Луке Зорића и француског интернационалца Килијана Бевиса фудбалери Радничког 1923 савладали су бањалучки Борац у последњој тест утакмици на Златибору – 2:0 (1:0).

Шумадинци су до вођства стигли у самом финишу првог полувремена спретном реакцијом Луке Зорића после корнера. Био је ово трећи Зорићев погодак у досадашњем делу припрема, пошто је претходно погађао на утакмицама против Арсенала из Тивта и малтешког Балзана.

Коначан резултат сусрета поставио је новајлија Килијан Бевис у 73. минуту на асистенцију Стефана Чоловића. Француски интернационалац је овим поготком отворио голгетерски салдо у дресу крагујевачког суперлигаша и показао да ће представљати озбиљно појачање за екипу тренера Дејана Јоксимовића у предстојећој сезони.

“Црвени” су утакмицу почели у следећем саставу: Младеновић, Симовић, Миличић, Митровић, Зорић, Крајишник, Поповић, Пецељ, Ђурић, Бевис и Видаков. У наставку су прилику добили и: Томовић, М. Видовић, У. Видовић, Аџић, Грбовић, Малић, Глушчевић, Митуљикић, Чоловић и Чинеду.

Фудбалери Радничког 1923 су дуелом са Бањалучанима закључили циклус припремих утакмица на Златибору. Од укупно четири утакмице, колико су Крагујевчани одиграли током боравка на Златибору, две су добили (Арсенал из Тивта (2:1) и Борац (2:0), а две одиграли нерешено (Сутјеска (1:1) и Балзан (1:1)).

“Црвени” се данас враћају за Крагујевац, где ће обавити завршни део припрема пред почетак нове сезоне у Моцарт Бет Суперлиги. У плану су и још две провере, прва наредне суботе против ужичке Слободе на “Чика Дачи”.