Шумадинци испустили бод у Нишу

Да је фудбал игра у којој се сваки тренутак непажње скупо плаћа могли су фудбалери крагујевачког Радничког 1923 да се увере на гостовању нишком имењаку у заосталој утакмици 13. кола Линглонг Супер лиге Србије. Имали су Шумадинци бод у џепу и лепу прилику да окончају низ од четири узастопна неуспеха, али је гаф младог Николе Ристовића, који је скривио једанаестерац у судијској надокнади времена, стајао “црвене” новог пораза – 1:2 (1:1).

Утакмица на “Чаиру” имала је прилично буран почетак. Већ у 3. минуту главни судија меча Момчило Марковић показао је на “белу тачку”, након што је проценио да је десни бек Радничког 1923 Александар Варјачић играо руком у свом шеснаестерцу. Ипак, након консултација са колегама из ВАР собе, одлучио да понишити првобитну одлуку.

Само три минута касније затресла се мрежа нишког тима. После прекида који је извео Немања Томић, Огњен Илић је послао лопту на ивицу петерца, одбрана домаћина успела је за тренутак да отклони опасност, али се на правом месту нашао леви бек Крагујевчана Урош Благојевић, који је уз помоћ једног од играча нишкe екипе успео да смести лопту иза леђа искусног Дамира Кахримана.

Примљени гол натерао је домаће фудбалере да крену знатно одлучније ка голу Шумадинаца, па су тако већ у 8. минуту озбиљно припретили преко брзоногог Бранислава Томића, који је из изгледне позиције, са шест метара искоса са десне стране, шутирао изнад пречке.

Ипак, већ у наредном нападу домаћи стижу до изједначења. Млади репрезентативац из редова нишког тима Стефан Митровић још једном је демонстрирао своје врхунско фудбалско умеће, успео је да превари најпре Филиповића, а потом и голмана Радничког 1923 Стојана Лековића за свој четврти гол у сезони.

Након салве узбуђења у првих десет минута сусрета, уследио је период затишја. До одласка на одмор бележимо само два покушаја Александра Ковачевића са дистанце, које је Лековић са лакоћом зауставио, као и солидан ударац Бурмаза у 29. минуту који је натерао голмана Нишлија Дамира Кахримана да загреје дланове.

Први су у наставку утакмице запретили Крагујевчани. Томић је извео прекид са леве стране, а Филиповић пропустио да скрене лопту главом у гол домаћина.

На другој страни, стрелац водећег гола за нишки тим Стефан Митровић је у 53. минуту поново пробио по левом боку, али овога пута није успео да надмудри сигурног Лековића.

Добро је одбрана домаћина одреаговала у 55. минуту, када је успела да изблокира ударац Саше Јовановића из изгледне позиције.

У жељи да појача офанзивни потенцијал своје екипе, стратег Радничког 1923 Владимир Раденковић је у 74. минуту на терен послао тек опорављеног Марка Мирића, који је због повреде задње ложе пропустио последњих пар утакмица. Раденковићев колега на клупи нишког тима Радослав Батак одговорио је увођењем у игру искусног Филипа Касалице, који је у 81. минуту имао лепу шансу да донесе нову предност својој екипи, али је погодио само спољни део мреже.

Стефан Филиповић је у 89. минуту још једном запретио након прекида, али и овога пута није имао довољно среће да спроведе лопту у мрежу Нишлија.

И када су се играчи обе екипе малтене помирили са поделом плена, млади Никола Ристовић је у судијској надокнади времена направио несхватљиву грешку играјући руком у шеснаестерцу свог тима. Домаћин је тако, потпуно ненадано, добио прилику да дође до тријумфа са “беле тачке”, коју није имао намеру да пропусти. Миљан Шкрбић је добро одмереним и прецизним ударцем са једанаест метара успео да превари Стојана Лековића, који је прочитао намеру најбољег стрелца нишког тима, али није успео да заустави лопту на путу ка својој мрежи.

После петог узастопног пораза у првенству, фудбалери Радничког 1923 налазе се на тринаестој позицији суперлигашке табеле са четрнаест освојених бодова.

Изабранике Владимира Раденковића у понедељак на “Чика Дачи” очекује јако важан дуел против екипе Младости из Лучана, коју су, подсетимо, савладали у првом овосезонском одмеравању снага са минималних 1:0.

РАДНИЧКИ (Н) – РАДНИЧКИ 1923 2:1 (1:1)

НИШ
“Чаир”.
Гледалаца: 300.
Судија: Момчило Марковић (Београд).
Помоћници: Горан Бељин (Бела Црква), Иван Микалачки (Зрењанин).
Стрелци: Митровић у 9. и Шкрбић у 90+4. минуту из једанаестерца за Раднички (Ниш), а Благојевић у 6. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Мићибући, Митровић, Стевановић, Пејовић (Раднички Ниш), У. Видовић (Раднички 1923).

РАДНИЧКИ (Н): Кахриман, Аксентијевић, Станковић, Стевановић, Вујадиновић, Ковачевић, Пејовић (од 89. Павлов), Томић (од 82. Дуроњић), Митровић, Мићибући (од 84. Касалица), Шкрбић.

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Варјачић, Благојевић, Филиповић, Милановић, У. Видовић (од 74. М. Видовић), Томић (од 80. Вићентијевић), Илић, С. Јовановић, Ристић (од 61. Ристовић), Бурмаз (од 74. Бурмаз).