Шумадинци испустили бод против “црно-белих”

Свега пар минута делило је фудбалере Радничког 1923 од освајања бода у дуелу са актуелним вицешампионом Србије, екипом београдског Партизана. То би у крајњој мери био и најправеднији исход данашње фудбалске битке на стадиону “Чика Дача”, у којој су Крагујевчани показали зубе “црно-белима”, били у најмању руку равноправан, ако не и за нијансу бољи ривал на терену, али их је онда, баш као на недавном гостовању екипи Вождовца, тренутак непажње у самом финишу сусрета одвео у пораз – 0:1 (0:0).

Све што су ученици тренера Дејана Јоксимовића добро урадили на данашњој утакмици срушило се попут куле од карата у том фамозном 88. минуту, када је Израелац Бибарс Натхо један рикошет настао након ударца главом Саничанина и интервенције Стојана Лековића успео да претвори у победоносни погодак за београдски тим. Крагујевчанима за утеху остаје да игром коју су приказали на данашњој утакмици нису разочарали своје бројне присталице и да су још једном показали да могу да се ухвате у коштац са најквалитетнијим екипама у лиги.

Имао је стратег домаће екипе Дејан Јоксимовић доста проблема приликом састављања тима за данашњу утакмицу, с обзиром да није могао да рачуна на капитена Марка Мирића, док се на једном од последњих тренинга на повреду пожалио и искусни дефанзивац Душан Цветиновић, чије је место у стартној постави заузео недавно опорављени Никола Ковачевић. Интересантно је да је, баш као и на утакмици против Војводине у 4. колу, шансу у самом шпицу напада добио омладинац Ђорђе Јовановић, који је својом брзином задавао доста проблема одбрани “црно-белих” у првих 45 минута сусрета.

Уочи самог почетка утакмице минутом ћутања одата је пошта недавно преминулом Милутину Шошкићу, легендарном голману Партизана и репрезентације Југославије, учеснику чувеног финала Купа шампиона на стадиону Хејсел у Бриселу 1966. године, у коме су “црно-бели” поражени од мадридског Реала.

Већ се на самом почетку утакмице видело да Крагујевчани немају намеру да устукну пред на папиру знатно квалитетнијим ривалом и да су спремни да са њим уђу у отворен клинч. Овакав приступ помало је збунио изабранике тренера Гордана Петрића, који су очигледно очекивали да ће им домаћин од старта препустити теренску иницијативу и усредсредити се на одбрану свог гола.

Требало је “црно-белима” неких петнаестак минута игре па да напипају пукотину у одбрани крагујевачког тима. Искусни Натхо је теледиригованим пасом упослио Дијабатеа, који је из изгледне ситуације шутирао преко гола. Брзоноги фудбалер са Малија нашао се у прилици и два минута касније, али је овога тукао из знатно теже позиције.

Лукав покушај Натха из прекида са скоро тридесет метара није изненадио голмана Радничког 1923 Стојана Лековића, који је остао прибран у овој ситуацији.

Након пар солидних прилика за госте из Београда, уследио је период доминације домаћина, који је потрајао све до саме завршнице првог полувремена. У раздобљу од неких десетак минута, “црвени” су створили неколико изгледних шанси пред голом београдског тима, које нису успели да материјализују.

Прво се Милутин Видосављевић нашао “очи у очи” са голманом Партизана Поповићем након идеалног проигравања од стране Немање Томића, али је у жељи да пребаци лопту на јачу леву ногу дао довољно времена дефанзивцима Партизана да интервенишу.

Пет минута касније млади Миличић је вешто преварио Траореа, а затим проследио лопту до Јовановића, чији је ударац у последњем тренутку успео да изблокира Андраде. Уследио је покушај Ивановића после корнера главом, а затим и одлична шанса за Стоиљковића, коју је осујетио чувар мреже “црно-белих” Поповић.

Последњу прилику пред одлазак на паузу имао је Милош Видовић, који је после корнера тукао главом, али ван оквира гола.

Због игре коју су приказали у првих 45 минута сусрета, фудбалери Радничког 1923 су на петнаестоминутну паузу испраћени аплаузима својих симпатизера, који су били и више него задовољни игром и залагањем “црвених” у овом периоду игре.

У наставку је ритам утакмице значајно опао, па се на прву озбиљнију шансу у другом полувремену чекало све до 79. минута, када је Стоиљковић покушао да пошаље повратну лопту на другу стативу ка Максимовићу, али су голман Партизана Поповић и штопер Саничанин осујетили намеру брзоногог фудбалера Радничког 1923.

На другој страни, Баждар је у 81. минуту упутио прилично јак и незгодан ударац са неких осамнаест метара, али је Лековић добро интервенисао и избацио лопту у корнер. Голман Радничког 1923 истакао се и у 87. минуту, када је зауставио снажан ударац Менига после дуплог паса са Натхом.

Долазимо тако и до тренутка који је одлучио питање победника данашњег сусрета. У току је био 88. минут утакмице, када је после ударца из угла за “црно-беле” Синиша Саничанин захватио лопту главом, Лековић је успео да заустави покушај штопера Партизана, али се на његову несрећу ту нашао искусни Израелац Натхо да овај одбитак спроведе у мрежу.

Огроман шок и неверица на лицима играча и навијача Радничког 1923 у тим тренуцима, а на другој страни велика радост за “црно-беле”, који су, баш као и на гостовању новосадској Младости пре две седмице, успели да у фото-финишу дођу до сва три бода.

Шумадинци су тако уписали свој трећи пораз у овој сезони, други на домаћем терену, оставши тако на цифри од девет освојених бодова.

Времена за очајавање нема. “Црвене” већ у среду очекује тешко гостовање екипи ТСЦ-а у Бачкој Тополи, у утакмици ванредног, 9. кола Моцарт Бет Суперлиге Србије, тако да је неопходно да изабраници тренера Јоксимовића што пре подигну главе, забораве на овај несрећан пораз и усмере сву своју енергију ка наредним такмичарским изазовима.

РАДНИЧКИ 1923 – ПАРТИЗАН 0:1 (0:0)

Стадион: “Чика Дача”.
Гледалаца: 7 500.
Судија: Срђан Јовановић (Београд).
Помоћници: Урош Стојковић, Милан Михајловић (такође из Београда).
Стрелац: Натхо у 88. минуту за Партизан.
Жути картони: Влајковић, Срнић, Зорић (Раднички 1923), Јовић (Партизан).

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Ивановић, Ковачевић (од 90. Пецељ), Миличић, Влајковић, М. Видовић, Срнић (од 90. Зорић), Стоиљковић, Видосављевић (од 64. Варјачић), Томић (од 70. Крајишник), Јовановић (од 64. Максимовић). Тренер: Дејан Јоксимовић.

ПАРТИЗАН: Поповић, Живковић, Урошевић (од 85. Шеховић), Вујачић, Саничанин, Траоре (од 85. Фејса), Андраде (од 79. Баждар), Натхо, Дијабате (од 71. Мениг), Петковић (од 46. Јовић), Гомеш. Тренер: Гордан Петрић.