Шумадинци “блицкригом” до преокрета и победе у дуелу са борбеним Пазарцима

Десет минута било је потребно фудбалерима Радничког 1923 да преокрену резултат у утакмици са Новим Пазаром и дођу до очекиване победе, којом су прекинули двомесечни “пост” на свом “Чика Дачи” – 2:1 (2:1). Блистао је незаустављиви Марко Мирић, који је уз стрелца изједначујућег поготка Стефана Филиповића најзаслужнији за други узастопни тријумфцрвене чете”.

Лоши временски услови, примеренији позној, а не раној јесени, условили су и нешто слабију посету на стадиону “Чика Дача”, али су зато они највернији симпатизери крагујевачког клуба који су данас уживо испратили дуел Радничког 1923 и Новог Пазара награђени једном занимљивом и динамичном фудбалском представом, у којој су заиста могли да уживају.

Стратег Крагујевчана Владимир Раденковић разумљиво није желео да мења добитну комбинацију која му је донела сва три бода у дуелу са Вождовцем протеклог викенда, па је тако Пазарцима супротставио малтене идентичан састав који је почео утакмицу на вождовачком “крову”, са само једним јединим изузетком – уместо Немање Драгутиновића, од првог минута заиграо је Вељко Трифуновић, момак који је у суботу увече пресудио популарним “змајевима”.

Могао је домаћин до вођства већ након три минута игре. Мирић је пробио по десној страни, потом “заврнуо” лопту ка усамљеном Томићу, кога је у последњем моменту успео да изблокира Владимир Бубања. Након корнера који је уследио, Мирић се нашао у изгледној позицији за ударац, али му је том приликом засметао саиграч из тима Вељко Трифуновић.

После још једног ударца из угла, у шанси се нашао и Милош Видовић, који је добро скочио и захватио лопту главом, међутим она је прохујала изнад пречке.

И када је деловало да ће одбрана Новог Пазара убрзо попустити пред све опаснијим атацима домаћина, уследио је прави шок за Крагујевчане. Играо се 8. минут када је капитен и најбољи стрелац екипе са Јошанице Алмир Аганспахић искористио идеалан центаршут Николе Влајковића са десне стране и са шест метара савладао голмана Радничког 1923 Стојана Лековића.

Срећом, “црвени” су се јако брзо прибрали након примљеног гола и већ у 13. минуту дошли су до изједначења. Томић је извео корнер са леве стране, Мирић био највиши у скоку пред голом гостију, чувар мреже Новог Пазара Никола Вујанац успео је да заустави ударац најбољег стрелца Радничког 1923, али је на његову несрећу до лопте дошао штопер Крагујевчана Стефан Филиповић, који не пропушта прилику да поравна резултат – 1:1.

Изједначујући погодак дао је огроман ветар у леђа ученицима Владимира Раденковића и пружио им надахнуће за потпуни резултатски преокрет, који је дошао у 23. минуту, када је идеалан центаршут Александра Варјачића са десне стране, искусни Марко Мирић претворио у свој шести гол у сезони за вођство Радничког 1923 од 2:1.

Након почетног шока, ствари су након Мирићевог поготка коначно “легле” на своје право место, па су “црвени” могли мало да “повуку ручну” и да на миру наставе да плету матну мрежу око гола свог ривала.

Расположени Мирић је у 27. минуту по ко зна који пут изиграо своје чуваре, а затим упутио прејак центаршут за Бурмаза и Трифуновића.

Захтевали су Крагујевчани од судије Марковића да покаже на “белу тачку” у 33. минуту, рекламирајући да је неко од играча Новог Пазара играо руком након ударца Марка Мирића, али је након консултација са ВАР собом арбитар из Београда одлучио да нема елемената за најстрожу казну, тако да је након пар минута прекида утакмица настављена.

До одласка на одмор покушао је Марко Мирић још једном да изненади Вујанца, овога пута ударцем са ивице шеснастерца, али је чувар мреже гостију био опрезан.

У жељи да своју екипу додатно приближи голу домаћина, стратег Пазараца Кенан Колашинац одлучио је да се у другом полувремену врати на формацију са два играча у последњој линији и да увођењем Бојана Чечарића и руског интернационалца Тамирлана Џамалутдинова појача офанзивни потенцијал свог тима.

И заиста, ова два играча унела су одређену живост у игру популарних “плавих”, али недовољно за неки конкретнији учинак пред голом Шумадинаца.

Први су у наставку утакмице припретили Крагујевчани. Ковачевић је извео прекид, а Филиповић “очешао” лопту главом, која је на крају завршила у гол-ауту.

На другој страни, Чечарић је у 65. минуту покушао да ухвати Лековића “на спавању”, међутим млади чувар мреже Радничког 1923 није се дао изненадити.

Велики пех задесио је крагујевачки тим у 68. минуту, када је остао без свог најбољег играча на данашњој утакмици Марка Мирића, који је био приморан да напусти терен због повреде задње ложе.

Једна несигурна реакција голмана Вујанца након корнера у 73. минуту могла је скупо да кошта Пазарце, али је Владимир Бубања успешно отклонио опасност пред голом свог тима.

Застало је за тренутак срце симпатизерима крагујевачког суперлигаша у самом финишу утакмице, када је Аганспахић из малтене пресликане акције која је претходила водећем голу екипе Новог Пазара пропустио лепу прилику да свој тим спасе пораза са гостовања у срцу Шумадије.

Шумадинци су данашњом победом напредовали за још два корака на суперлигашкој табели и тренутно су на седмој позицији са 14 освојених бодова.

Прилику да наставе овај улазни тренд резултата изабраници Владимира Раденковића имаће већ у недељу на гостовању екипи Металца у Горњем Милановцу.

РАДНИЧКИ 1923 – НОВИ ПАЗАР 2:1 (2:1)

Стадион: “
Чика Дача”.
Гледалаца: 600.
Судија: Момчило Марковић (Београд).
Помоћници: Горан Бељин (Бела Црква), Атила Хармат (Суботица).
Стрелци: Филиповић у 13. и Мирић у 23. минуту за Раднички 1923, а Аганспахић у 8. минуту за Нови Пазар.
Жути картон: Павишић (Нови Пазар).

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Варјачић, Лакићевић, Филиповић, Дамјанац, М. Видовић, Ковачевић (од 68. У. Видовић), Томић (од 83. С. Јовановић), Трифуновић (од 83. Илић), Мирић (од 68. Ђ. Јовановић), Бурмаз (од 65. Драгутиновић).

НОВИ ПАЗАР: Вујанац, Којичић (од 46. Чечарић), Бубања, Павишић, Влајковић, Зимоњић, Лончар, Максимовић (од 64. Никчевић), Димић (од 81. Ратковић), Младеновић (од 46. Џамулатдинов), Аганспахић.