Шумадијско колце на Топчидерском брду

Наша омладинска селекција уписала је и други узастопни тријумф на старту пролећног дела сезоне Омладинске лиге Србије. Пулени тренера Дејана Јоксимовића су са гостовања београдском Графичару успели да се врате са сва три освојена бода, чиме су направили значајан корак ка коначном изласку из опасне зоне – 2:0 (1:0).

Кренули су “ђаволчићи” од првог минута жустро ка голу свог ривала, не дозвољавајући му ни тренутак предаха. Одбрана младих “графоса” успешно је одолевала све до 24. минута, када је после одлично изведеног прекида од стране Арсенијевића, Лакићевић успео да смести лопту у мрежу домаћег тима.

До истека првих 45 минута није било промене резултата, да би на самом почетку другог полувремена агилни Симовић направио прави “дар-мар” у шеснаестерцу Графичара и приморао Ћурчића да га заустави на непрописан начин, тако да је судија Данило Јеринић без двоумљења показао на “креч”. Капитен Крагујевчана Младен Радосављевић био је непогрешив са једанаест метара – 2:0.

Био је то уједно и коначан резултат ове утакмице, одигране на помоћном терену стадиона “Рајко Митић” у Београду.

“Ђаволчићи” су се овом победом примакли безбедној зони, која им гарантује опстанак у најквалитетнијем рангу такмичења.

Наредног викенда наше омладинце очекује велики испит у дуелу са другопласираном Црвеном звездом на помоћном терену стадиона “Чика Дача”.

ГРАФИЧАР – РАДНИЧКИ 1923 0:2 (0:1)