И у четвртој узастопној утакмици на старту Омладинске лиге Србије наши “ђаволчићи” нису успели да избегну пораз. Ученици Дејана Јоксимовића данас су капитулирали на гостовању веома квалитетној екипи Спартака у Суботици, која је славила са 2:0 (2:0).

Већ након првих 45 минута утакмице било је јасно да ће бодови припасти домаћину, који је до вођства дошао у 23. минуту, када је после ударца из угла Лука Јанчић надвисио своје чуваре и главом послао лопту у небрањени део мреже.

Суботичани су до другог поготка дошли са беле тачке. После прекршаја над Килибардом, судија Панчић је показао на креч, а сигуран реализатор најстроже казне био је Огњен Мажић.

Имали су Крагујевчани у наставку сусрета неколико зрелих прилика да дођу до гола и тиме учине утакмицу неизвеснијом, али су затајили у завршници.

Прилику да прекину овај негативан низ резултата “ђаволчићи” ће имати наредног викенда, када на “Чика Дачу” стиже београдски Графичар.

СПАРТАК – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (2:0)

СУБОТИЦА
Помоћни терен ФK Спартак.
Гледалаца
: /.
Судија: Душан Панчић (Каравуково).
Стрелци: Јанчић у 23. и Мажић (из једанаестерца) у 36. минуту за Спартак.
Жути картони: Јанчић (Спартак), Гвозденовић, М. Радосављевић, Арсенијевић (Раднички 1923).

СПАРТАК: Дабић, Мажић, Миодраговић (од 54. Димковић), Јанчић, Видовић (од 46. Врбљанац), Ђурасовић, Станисављевић (од 71. В. Поповић), Ердељ, Килибарда, Вукан Поповић (од 83. Андрић ), Хрстић (од 63. Росић).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић (од 77. Димић), Димитријевић, Гвозденовић, М. Радосављевић, Лакићевић, Јовановић (од 53. Милојевић), Арсенијевић, Симовић (од 88. Драмићанин), Васић (од 65. Јанићијевић), Ђорђевић (од 60. Милошевић).

КАДЕТИ И ПИОНИРИ ПОРАЖЕНИ НА ПРЕМИЈЕРИ

Овог викенда стартовала су и такмичења у лигама млађих категорија под ингеренцијом Фудбалског савеза региона Западне Србије. Обе наше селекције, кадетска и пионирска, претрпеле су поразе на премијери.

Кадети су непланирано “просули” бодове на гостовању краљевачком Аполону 4. Сусрет је одлучен у другом полувремену, када је домаћин дошао до победоносног поготка.

И пионири су први испит у новој сезони имали крај Ибра, и то у дуелу са вршњацима из краљевачке Слоге. Ученици Душана Николића одлично су отворили утакмицу и повели лепим поготком Виктора Живадиновића, али су домаћи до краја првог дела игре успели да анулирају заостатак, да би у наставку сусрета дошли до преокрета и вођства од 2:1.

Успели су наши момци да се тргну и изједначе поготком Раичевића из слободног ударца, али су Краљевчани до краја утакмице још једном затресли мрежу Ђорђа Недовића за коначних 3:2.

У наредном колу обе наше селекције имаће улогу домаћина. Кадети ће угостити вршњаке из чачанског Борца 1926, док ће пионири играти против Космета из Лепосавића.