Преокретом до победе на премијери

Фудбалери Радничког 1923 победом су отворили нову сезону у Првој лиги Србије. “Црвени” су на данашњој премијери, пред празним трибинама стадиона “Чика Дача”, успели да савладају новајлију у прволигашком степену такмичења, екипу Железничара из Панчева, резултатом 3:1 (1:1).

Тим Александра Линте је до првих овосезонских бодова дошао нешто тежим путем. Веома мотивисана и квалитетна екипа из Панчева пружила је жесток отпор Крагујевчанима, нарочито у првих 45 минута сусрета, и прва је дошла до поготка у 34. минуту, али су домаћи до одласка на одмор успели да изједначе, да би бољом игром у наставку утакмице преокренули резултат у своју корист.

Сам почетак сусрета наговестио је једну отворену утакмицу, доброг ритма. Тек што се кренуло са центра, гостима се указала лепа прилика да дођу до почетне предности. После грешке Филиповића на средини терена, Радивојевић је упутио ударац са ивице шеснаестерца, али је чувар мреже крагујевачког прволигаша Владимир Савић скренуо лопту у корнер.

Два минута касније спорна ситуација у шеснаестерцу гостију из Панчева. Никодијевић је непрописно повучен за дрес од стране противничких дефанзиваца, али се пиштаљка судије Ивана Стаменковића том приликом није огласила.

Након врло занимљиве увертире, утакмица је полако ушла у мирнији ток, који је потрајао до 34. минута, када је Савановић освојио лопту на половини Радничког 1923, заобишао голмана Савића и пласирао лопту у небрањену мрежу за вођство гостију из Панчева.

Одбрана Железничара је данас велику пажњу посветила Александру Варјачићу, који је био изузетно добро чуван у већем делу првог полувремена. Ипак, вихорни десни бек Крагујевчана је у 40. минуту успео да дође до простора за употребљив центаршут, који Слађан Никодијевић није успео да претвори у погодак.

Да Раднички на одмор не оде са резултатским заостатком, постарао се капитен Стеван Ковачевић, који је лукавим ударцем из скраћеног корнера у 44. минуту успео да изненади чувара мреже Железничара Ивана Лучића.

У полувремену је тренер Крагујевчана Александар Линта одлучио да младог левог бека Матеју Дукића остави у свлачионици и да уместо њега на терен пошаље нешто офанзивнијег и искуснијег Игора Вићентијевића.

Испоставило се то као мудар потез стратега Радничког 1923, будући да је управо Вићентијевић био асистент новалији Радовану Авраму, који је у 56. минуту донео преокрет и вођство Крагујевчанима од 2:1.

Млади Аврам, који је на свом званичном дебију у црвеном дресу оставио и више него одличан утисак, могао је, поред постигнутог гола, да упише и асистенцију на свој конто, након што је у 63. минуту идеално проиграо Ћировића, који се није најбоље нашао у изгледној позицији за постизање поготка.

Искусни фудбалер средине терена се за овај промашај искупио у 80. минуту, када је асистирао Слађану Никодојевићу за трећи погодак “црвених” на данашњем сусрету, којим је запечаћена судбина Панчеваца.

Имали су Крагујевчани у самом финишу још пар лепих прилика да победу учине убедљивијом. Најбољу је пропустио Слађан Никодијевић у 90. минуту, када је после изванредне дуге лопте Стевана Ковачевића избио сам пред голмана Железничара Лучића, али није успео да га савлада.

Када се све сабере, можемо констатовати да су “црвени” заслужено дошли до тријумфа на премијери, који је, да је било мало више концентрације у завршници акција, могао да буде још убедљивији.

Наредни изазов фудбалере Радничког 1923 очекује за седам дана на гостовању још једном новајлији у овом рангу такмичења, лесковачкој Дубочици.

РАДНИЧКИ 1923 – ЖЕЛЕЗНИЧАР 3:1 (1:1)

КРАГУЈЕВАЦ
Стадион:
“Чика Дача”
Гледалаца: /
Судија: Иван Стаменковић (Калуђерица).
Помоћници: Ненад Радоичић, Новак Новаковић (обојица из Београда).
Стрелци: Ковачевић у 44, Аврам у 56. и Никодијевић у 80. минуту за Раднички 1923, а Савановић у 34. минуту за Железничар.
Жути картони: Аврам, М. Видовић, Петровић, Варјачић, У. Видовић (Раднички 1923), Зорица, Н. Марковић, Савановић (Железничар).

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Варјачић, Дукић (од 46. Вићентијевић), Петровић, Филиповић, М. Видовић, Ковачевић, Илић (од 62. Ћировић), Аврам (од 85. У. Видовић), Тодоровић (од 73. Рађен), Никодијевић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Лучић, Јанкулов (од 66. Левићанин), Дашић, Н. Марковић, Л. Марковић, Плавшић, Стевановић (од 62. Петровић), Зорица, Стојановић (од 46. Јовановић), Савановић, Радивојевић (од 62. Ковачевић).