Стрелци затајили крај Деспотовице

У сјајном фудбалском амбијенту, за који су у великој мери заслужни навијачи Радничког, популарни “Црвени ђаволи”, Металац и Раднички 1923 поделили су бодове у утакмици 21. кола Прве лиге Србије, одигравши без голова – 0:0. По свему виђеном на терену крај Деспотовице, Крагујевчани су били ближи победи, али нису искористили неколико изразитих шанси за гол, нарочито у првих 45 минута сусрета, па су се на крају морали задовољити само освојеним бодом.

Комшијски дерби Крагујевчана и Милановчана донео је једну отворену и динамичну утакмицу, којој су једино недостајали голови. Ако су стрелци затајили, то се не може рећи за навијаче, нарочито симпатизере крагујевачког клуба, који су у значајном броју испунили источну трибину стадиона Металца и потрудили се да креирају “домаћинску” атмосферу својим љубимцима.

“Црвени” су на овој утакмици наступили ослабљени неиграњем повређених Грбовића и Алексијевића, односно суспендованог Филиповића, али то им није сметало да пруже одличну партију у дуелу са трећепласираном екипом на табели Прве лиге Србије. Крагујевчани из кола у коло показују да је њихов евидентни успон форме трајнијег карактера и да су у потпуности превазишли кризни период.

И заиста, у првих 45 минута изабраници Дарка Милисављевића су оставили знатно бољи утисак у односу на Милановчане, који су углавном чекали на грешку нашег тима.

Већ у 10. минуту момци у црвеним дресовима су пропустили изгледну прилику да дођу до вођства. Никодијевић је лепо главом спустио лопту Стевану Ковачевићу, који је са десетак метара шутирао право у противничког голмана.

Девет минута касније статива је била савезник Милановчана после ударца Никодијевића главом, да би у наставку акције Максимовић натрчао на одбијену лопту и послао је преко гола.

Први ударац ка голу Радничког фудбалери Металца упутили су тек у 26. минуту преко капитена Јешића, да би у 36. минуту Слађан Никодијевић после одличне соло акције избио пред голмана Шћекића, али није успео у намери да га лобује.

Наставили су “црвени” у добром ритму и на старту другог полувремена. У 57. минуту видели смо обећавајућу акцију фудбалера крагујевачког тима, када је Ковачевић упутио оштар центаршут пред гол Милановчана, где Никодијевић није успео да захвати лопту главом, али је она дошла на другу стативу до Варјачића, који је са десетак метара шутирао преко гола.

Слађан Никодијевић се потом у још пар наврата нашао у изгледним ситуацијама пред голом свог некадашњег клуба, али једноставно није имао среће у завршници данас.

И онда умало да се ове пропуштене прилике обију о главу Крагујевчанима. Севнула је опасна контра Милановчана у 69. минуту, у чијој завршници се нашао Александар Јешић, али је Лазар Раичевић успео лопту да скрене у корнер.

После ударца из угла корпулентни Врањанин је покушао главом, али није био довољно прецизан.

У самој завршници утакмице бележимо још два покушаја фудбалера Радничког, преко Варјачића и Ковачевића, али недовољно за промену резултата, па је тако комшијски дерби подно Рудника окончан без голова и крајњег победника.

МЕТАЛАЦ – РАДНИЧКИ 1923 0:0

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ
ФК Металац
Гледалаца: 600
Судија: Станко Остраћанин (Краљево)
Помоћници: Драган Перановић (Шајкаш), Иван Микалачки (Зрењанин)
Жути картони: Јешић, Новић (Металац), Ћировић, Мијатовић (Раднички 1923)

МЕТАЛАЦ: Шћекић, Гојковић, Врањанин, Гочанин, Јешић, Грбовић (од 77. Новић), Катанић, Зоћевић (од 58. Вукомановић), Пајевић (од 46. Јокић), Мијаиловић, Влалукин.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Мијатовић, Петровић, Здравковић, Рађен, Видовић (од 82. Илић), Ћировић, Ковачевић, Максимовић (од 90. В. Поповић), Никодијевић.

Крагујевчани су овим ремијем остали на једанаестој позицији прволигашке табеле, док је Металац “склизнуо” на четврто место.

У наредном, 22. колу, фудбалери Радничког 1923 у петак од 13 часова на стадиону “Чика Дача” дочекују београдски Синђелић. Биће то уједно и последња утакмица коју ће “црвени” одиграти пред својом публиком у овој календарској години.