Срећа савезник Лазаревчана

Наша екипа претрпела је минималан пораз (0:1) у пријатељском сусрету са новим прволигашем Колубаром из Лазаревца, који је јуче одигран у Ужицу.

Пулени Дејана Николића ни на овој утакмици нису успели да затресу мрежу ривала, мада су у два наврата уздрмали оквир гола.

Екипа Колубаре, која је након одустајања Бежаније попунила упражењено место у Првој лиги Србије, у првом полувремену пропустила је три изгледне шансе, да би у наставку сусрета некадашњи играч Радничког Милан Ћулум искористио центаршут Михајловића и са пет метара прецизним ударцем главом постигао, како се испоставило, једини погодак на утакмици.

Наша екипа је након вођства Лазаревчана пропустила неколико изгледних шанси да дође до изједначења. Стефан Грбовић и Велимир Поповић нису имали среће, пошто је њихове ударце зауставила пречка. Потом се и Жељко Жерађанин нашао у великој шанси, сви су већ видели лопту у мрежи, али је у последњем тренутку интервенисао један од дефанзиваца Колубаре и спречио лопту да пређе преко линије.

РАДНИЧКИ 1923 – КОЛУБАРА 0:1 (0:0)

Стадион: “Крчагово”
Гледалаца: 100
Судија: Ђорђевић
Стрелац: Ћулум за Колубару

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Грбовић, А. Поповић, Здравковић, Филиповић, Алексијевић, Ковачевић, Максимовић, Тодоровић, Илић, Ћировић. Играли су још: Савић, Рађен, Мијатовић, Варјачић, Радојковић, Видовић, Жерађанин, Медић, Миленковић и В. Поповић.

КОЛУБАРА: Рнић, Цветковић, Радуловић, Парађина, Михајловић, Ћулум, Осман, Лазић, Радоњић, А. Јовановић, Ђенић. Играли су још: Танасијевић, Петковић, Радовановић, Јеличић, Крстић, Золнајић, Поледица, Јухик, Кочић, Вукомановић и Ј. Јовановић.

Фудбалере Радничког 1923 данас од 18 часова на главном терену стадиона “Чика Дача” очекује пријатељски сусрет са Радничким из Ваљева, на коме ће углавном шансу добити омладинци и играчи са мањом минутажом у досадашњем делу припрема.

За суботу, 27. јул, од 17.30 часова, такође на главном терену стадиона “Чика Дача”, планирана је генерална проба пред почетак нове сезоне против чачанског Борца.