Спасојевић сачувао кожу “ђаволчићима”

И на петој узастопној утакмици у Омладинској лиги Србије наши омладинци нису успели да осете сласт тријумфа. Изабраници Дејана Јоксимовића данас су на свом терену одиграли без голова у сусрету са вршњацима из београдског Рада (0:0), а епитет јунака утакмице понео је чувар мреже “ђаволчића” Давид Спасојевић, који је у финишу првог полувремена зауставио ударац Василија Делибашића са једанаест метара.

Након што су ремијем на гостовању екипи Земуна окончали серију од три везана пораза, наши омладинци су у дуел са младим “грађевинарима” ушли решени да окончају месец дана дуг период без оствареног тријумфа. Ипак, на крају се поновио епилог из сусрета са Земунцима, а мало је фалило па да “ђаволчићи” доживе још једно разочарење пред својим присталицама.

Крагујевчани су и на овој утакмици били значајно ослабљени. Због обавеза у првом тиму, кога сутра очекује дуел са Црвеном звездом на “Чика Дачи”, “вољно” су добили Урош Арсенијевић, Огњен Лакићевић, Ђорђе Јовановић и Андреја Ристић, Александар Петровић је данашњу утакмицу пропустио због повреде, а Лазар Милетић се још увек није у потпуности опоравио од коронавируса.

Кренули су домаћи силовито и већ после двадесетак секунди запретили преко Николе Маринковића, који је са десетак метара шутирао право у голмана Рада Луку Мартиновића. Потом је и Шурлан опробао свој ударац са дистанце, али није био довољно прецизан.

Најизгледнију прилику да дођу до водећег поготка Крагујевчани су имали у 18. минуту, када је после центаршута са десне стране лопта дошла на другу стативу до усамљеног Дејана Ристића, који није успео да је захвати на најбољи начин, тако да је она на крају завршила поред гола.

Долазимо полако и до 36. минута, који је могао да буде кобан по “ђаволчиће”. Након дуела два капитена Гвозденовића и Пецарског у казненом простору крагујевачког тима, судија је досудио казнени ударац за госте из Београда. Лопту је на “креч” наместио Делибашић, али је голман Радничког 1923 Давид Спасојевић прозрео намеру нападача Рада и спречио промену резултата.

Друго полувреме није донело превише узбуђења. “Ђаволчићи” су имали благу теренску иницијативу коју нису успевали да конкретизују, док су гости углавном покушавали индивидуалним акцијама да дођу у прилику за постизање поготка.

И поново су “грађевинари” малтене ни из чега могли до вођства. Великић је из слободног удараца са половине терена умало изненадио Спасојевића, али је пречка била савезник крагујевачког тима у овој ситуацији.

Домаћин је у финишу остао са десеторицом играча на терену, након што је Никола Новичић зарадио други жути картон. Покушали су гости да искористе бројчану предност у завршним минутима утакмице, али изузев ударца Канађанина Такера у судијској надокнади времена нису озбиљније угрозили гол Крагујевчана.

После дванаест одиграних кола, наши омладинци заузимају девету позицију на табели Омладинске лиге Србије са петнаест сакупљених бодова.

Наредног викенда екипу тренера Дејана Јоксимовића очекује гостовање четвртопласираном ТСЦ-у из Бачке Тополе.

РАДНИЧКИ 1923 – РАД 0:0