Омладинска селекција нашег клуба претрпела је трећи пораз у Омладинској лиги Србије. Ослабљени неиграњем четворице кључних играча, “ђаволчићи” нису били у стању да пруже озбиљнији отпор вршњацима из београдског Чукаричког, који су головима Игора Миладиновића и Уроша Мрдаковића славили са 2:0 (0:0).

Тренер крагујевачког тима Дејан Јоксимовић на овој утакмици није могао да рачуна на Огњена Лакићевића, Милана Гвозденовића, Андреје Ристића и Уроша Арсенијевића, чији се изостанак и те како осетио на самом терену. Екипа Чукаричког је од самог старта диктирала ритам утакмице, али је отпор Крагујевчана успела да сломи тек у других 45 минута.

У првом полувремену није било превише изразитих прилика пред оба гола. Најближи вођству домаћи су били у 35. минуту, када је ударац Душана Павловића са неких 6-7 метара крајњим напором успео да заустави чувар мреже популарних “ђаволчића” Давид Спасојевић.

Теренску иницијативу Београђани су успели да крунишу у 53. минуту, када је Игор Миладиновић направио прави слалом кроз одбрану Радничког 1923 и маниром искусног голгетера обезбедио почетну предност свом тиму.

Осам минут касније већ је било 2:0 за домаће. Игор Миладиновић је проиграо Врекића, који се правовремено убацио по десној страни терена, а онда послао повратну лопту ка усамљеном Мрдаковићу, коме није било тешко да са неких шест метара погоди празан гол крагујевачког тима.

Имали су омладинци Чукаричког још пар прилика да стечено вођство учине још убедљивијим, али су на крају ипак морали да се задовоље стеченим капиталом од два гола.

Након другог пораза у низу наши омладинци су назадовали за два места на табели и тренутно су на шестој позицији са четрнаест освојених бодова.

Прилику да се врате на победнички колосек изабраници тренера Дејана Јоксимовића имаће већ у среду, 20. октобра, када ће на свом терену угостити вршњаке из београдског ИМТ-а.

ЧУКАРИЧКИ – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (0:0)