Крагујевчани завршили учешће у Купу Србије

Фудбалери Радничког 1923 поражени су на гостовању сурдуличком Раднику у утакмици шеснаестине финала Купа Србије – 0:2 (0:2). Упркос бројним кадровским проблемима, “црвени” су пружили сасвим пристојан отпор домаћину, али су на крају ипак морали да се помире са елиминацијом из најмасовнијег клупског такмичења.

И други међусобни дуел Крагујевчана и Сурдуличана у овој сезони припао је тиму са југа Србије, који је са два поготка у првом полувремену обезбедио пласман међу шеснаест најбољих екипа у куп такмичењу.

У одсуству шефа струке Владимира Раденковића и његовог првог асистента Горана Исидоровића, који су позитивни на коронавирус, крагујевачки тим је на овој утакмици предводио трећи члан стручног штаба Вујадин Раденковић, који није могао да рачуна чак на осморицу првотимаца.

И поред свих тих проблема, комбиновани састав Радничког 1923, са двојицом омладинаца, Андрејом Ристићем и Петром Војиновићем, у стартној постави, оставио је сасвим солидан утисак, нарочито у другом полувремену, када је у потпуности контролисао дешавања на терену. Створили су Крагујевчани и пар добрих прилика пред голом домаћина, два пута су погађали и оквир гола, тако да им се, када се све сабере, заиста нема много тога замерити.

Вељко Трифуновић је самом старту утакмице покушао да изненади голмана Радника Милоша Остојића, али није био прецизан.

Ништа се значајније на терену није дешавало све до 22. минута, када је Предраг Медић изненадним и врло прецизним ударцем са осамнаест метара послао лопту у доњи десни угао Лековићевог гола.

Жалиће Крагујевчани дуго за 33. минутом, када је лопта након ударца Вељка Трифуновића уместо у мрежи, завршила на стативи.

Пет минута касније Спасић је на другој страни дошао у ситуацију да угрози гол крагујевачког тима, међутим шутирао је далеко преко гола.

Знатно прецизнији Спасић је био у 45. минуту, када је рутински завршио контру свог тима и донео екипи Радника солидну залиху од два гола на полувремену.

Могли су Сурдуличани на самом старту другог полувремена и до трећег поготка на утакмици. Прво је Радмановац погодио стативу, затим је на одбијену лопту натрчао Димитров, али је голман Радничког 1923 Стојан Лековић феноменалном реакцијом успео да сачува свој гол у овој ситуацији.

Крагујевчани су у 58. минуту по други пут уздрмали оквир гола Сурдуличана. Немања Драгутиновић је шутирао као из катапулта са неких осамнаест метара од гола Радника, али је пречка спречила радост фудбалера Радничког 1923.

Брзоноги Јањић, који је од почетка утакмице задавао главобољу дефанзивцима крагујевачког тима, покушао је у 68. минуту да савлада Лековића, који је био добро постављен у овој ситуацији. Затим је Урош Миловановић за делић секунде закаснио да лопту после Медићевог центаршута спроведе у гол Шумадинаца.

До краја утакмице бележимо још покушај Стевана Ковачевић са дистанце у 76. минуту, који није задао превише проблема голману Радника Милошу Остојића.

Раднички 1923 је утакмицу завршио са десеторицом играча на терену, пошто је у судијској надокнади времена “поцрвенео” Алекса Дамјанац.

Крагујевчани ће имати четири дана да прегрупишу снаге и припреме се за предстојеће гостовање нишком Радничком, у утакмици 13. кола Линглонг Супер лиге Србије, која се игра у понедељак од 15 часова на стадиону “Чаир”.

РАДНИК – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (2:0)