Слом у другом полувремену

Фудбалери Радничког 1923 претрпели су убедљив пораз на гостовању актуелном шампиону Србије, београдској Црвеној звезди, у утакмици последњег, 30. кола прелиминарног дела такмичења у Линглонг Тајер Супер лиги Србије – 1:4 (0:1). Изабраници тренера Ненада Лалатовића добро су се држали све до почетка другог полувремена, када су “црвено-бели” са два експресна поготка решили питање победника данашњег сусрета.

Без четворице стандардних првотимаца, крагујевачки суперлигаш није био у стању да пружи значајнији отпор браниоцу титуле, коме су бодови на овој утакмици били неопходни како би осигурао прво место на табели пред почетак плеј-офа.

Због тогa и не чуди то што су “црвено-бели” од самог старта наметнули жесток ритам игре, гледајући како да што пре “откључају браву” борбених Шумадинаца, који су се врло умешно бранили у уводним минутима утакмице.

Прву озбиљнију прилику за домаће пропустио је капитен Александар Катаи у 14. минуту, када је после сјајног проигравања од стране Мирка Иванића шутирао поред стативе. Само два минута касније Катаи је упослио Охија, који са ивице петерца лопту шаље преко гола.

Радован Панков, који је данас обележио мали јубилеј – стоту утакмицу у Звездином дресу, покушао је у 24. минуту да изненади Лукића ударцем са дистанце, али није био довољно прецизан.

Два минута касније “црвено-бели” уз доста среће стижу до вођства. Лопта је након ударца Охија и интервенције Николе Андрића дошла до Славољуба Срнића, који практично “из мртвог угла” успева да пронађе пут до мреже крагујевачког тима.

Уследили су покушаји Гајића и Катаија са дистанце који нису задали превише проблема голману Радничког 1923 Огњену Лукићу. Капитен “црвено-белих” је још једном запретио, овога пута ударцем главом са неких 6-7, али је лопта завршила поред гола.

Вредан помена био је и Срнићев ударац са ивице шеснаестерца, који је натерао младог Лукића да загреје дланове, а до одласка на одмор бележимо још један покушај Катаија са дистанце, као и ударац главом Панкова у завршним минутима првог полувремена.

Седам минута игре у другом полувремену било је потребно домаћину да увећа почетни капитал. Лопту коју је Катаи наменио Павкову спремно је на другој стативи сачекао Бен, да би је потом без већих проблема спровео у мрежу поред немоћног Лукића.

Није се дуго чекало на нову промену на семафору. Играо се 56. минут када је Мирко Иванић на асистенцију Милана Гајића ласерски прецизним ударцем послао лопту у доњи леви угао Лукићевог гола.

Млади Немања Мотика, који је средином другог полувремена заменио Мирка Иванића, у 78. минуту постиже свој првенац у црвено-белом дресу и то након ефектне асистенције Славољуба Срнића петом.

На другој страни, Крагујевчани су у самом финишу утакмице успели да дођу до почасног поготка преко резервисте Ђорђа Максимовића, који је из другог покушаја надмудрио младог чувара мреже београдског тима Милоша Гордића.

Почетак плеј-аута фудбалери Радничког 1923 дочекују са солидним капиталом од тридесет освојених бодова, при чему су чак четрнаест инкасирали под тренерском палицом Ненада Лалатовића.

Са које позиције ће “црвени” стартовати у плеј-ауту биће познато по окончању последње три утакмице 30. кола, које су на програму у понедељак.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 1923 4:1 (1:0)

БЕОГРАД
Стадион
: “Рајко Митић”.
Гледалаца: 6 000.
Данило Николић (Ловћенац).
Помоћници: Матија Олајош Нађ (Суботица), Драган Перановић (Шајкаш).
Стрелци: Срнић у 26, Бен у 52, Иванић у 56. и Мотика у 78. минуту за Црвену звезду, а Максимовић у 86. минуту за Раднички 1923.