Сезона 2022/23 у бројкама

37 УТАКМИЦА одиграли су фудбалери Радничког 1923 у Моцарт Бет Супер лиги Србије ове сезоне, од тога 30 у основном делу такмичења, a 7 у плеј-офу. Остварили су 11 победа, 9 пута су играли нерешено и претрпели су 17 пораза.

42 БОДОВА освојили су “црвени” у овогодишњем првенству, од тога 37 у прелиминарном делу такмичења, а 5 у плеј-офу.

37 ГОЛОВА постигли су фудбалери Радничког 1923 ове сезоне, а примили 43 поготка.

3:0 – НАЈУБЕДЉИВИЈА ЈЕ ПОБЕДА Крагујевчана у овој сезони остварена први пут на утакмици против Младости ГАТ на “Чика Дачи”, а поновљена у дуелима са Колубаром из Лазаревца и Напретком из Крушевца.

1:4 – НАЈУБЕДЉИВИЈИ ЈЕ ПОРАЗ који је екипа тренера Дејана Јоксимовића претрпела ове сезоне, у сусрету са ТСЦ-ом на “Чика Дачи”.

3 УЗАСТОПНЕ ПОБЕДЕ везали су фудбалери Радничког 1923 у другој половини јесењег дела сезоне, када су редом савладали новосадску Младост ГАТ (3:0), суботички Спартак (2:1) и Раднички из Ниша (3:1).

4 УЗАСТОПНА ПОРАЗА забележили су Шумадинци у периоду између 8. и 12. кола, у дуелима са београдским Партизаном (0:1), ТСЦ-ом из Бачке Тополе (0:2), Новим Пазаром (1:3) и крушевачким Напретком (0:1).

7 УТАКМИЦА ЗАРЕДОМ крагујевачки суперлигаш није осетио сласт тријумфа у периоду од утакмице са Радником почетком новембра (1:0), па до дуела са крушевачким Напретком средином марта (3:0).

40 ФУДБАЛЕРА добило је прилику у првом тиму Радничког 1923 ове сезоне.

7 ГОЛОВА постигао је Милутин Видосављевић, најбољи стрелац “црвених” у овој сезони. Млади нападач је 4 поготка постигао из игре, а 3 из пенала.

4 АСИСТЕНЦИЈЕ уписали су Стефан Чоловић, Милутин Видосављевић и Евандро да Силва.

5 КАЗНЕНИХ УДАРАЦА досуђено је у корист крагујевачког тима ове сезоне. Свих пет су Шумадинци успешно реализовали – три пута је прецизан са једанаест метара био Милутин Видосављевић, а по један погодак са “беле тачке” уписали су Дамјан Крајишник и Немања Томић.

1 АУТОГОЛ постигли су фудбалери Радничког 1923 ове сезоне. Учинио је то Дајан Поњевић на последњој утакмици јесењег дела сезоне против новосадске Војводине на “Карађорђу” (1:2).

33 УТАКМИЦЕ одиграо је Дамјан Крајишник, играч са највећим бројем наступа у дресу Радничког 1923 у Моцарт Бет Суперлиге ове сезоне. Крајишник је био стартер на 26 првенствених утакмица, док је 7 пута добијао прилику са клупе.

2 577 МИНУТА на терену је провео искусни штопер Филип Ивановић, играч са највећом минутажом у крагујевачком тиму ове сезоне. Следе га капитен Милош Видовић са 2 504 и Љубиша Пецељ са 2 161 минутом.

94 ЖУТА КАРТОНА зарадили су фудбалери Радничког 1923 ове сезоне. Највише их је сакупио капитен Милош Видовић, који је “пожутео” 11 пута.

5 ЦРВЕНИХ КАРТОНА зарадили су играчи крагујевачког суперлигаша ове сезоне. Филип Ивановић је зарадио три искључења, док су по једном “поцрвенели” Никола Влајковић и Урош Видовић.

16 ГОДИНА и 126 ДАНА имао је Лука Славковић у тренутку дебија за први тим Радничког 1923 на утакмици против ТСЦ-а из Бачке Тополе у 34. колу Моцарт Бет Суперлиге, што га чини једним од најмлађих дебитаната у историји клуба са “Чика Даче”.