Руски премијерлигаш искористио све “поклоне” Крагујевчана

Крагујевачки суперлигаш доживео је и други пораз на припремама у Старој Пазови. Након подгоричке Будућности, бољи од “црвених” био је и нови руски премијерлигаш Крила Совјетов, који је славио са убедљивих 3:0 (1:0).

Мада то резултат не показује, екипа тренера Владимира Раденковића пружила је сасвим пристојан отпор знатно квалитетнијем ривалу, који је у протеклој сезони изборио повратак у Премијер лигу Русије, а при том је догурао и до финала националног купа, у коме је поражен од московске Локомотиве.

Ушли су Крагујевчани прилично храбро у ову утакмицу, жељни надигравања са реномираним противником. Томе је у великој мери допринела и прилично офанзивна формација за коју се одлучио стручни штаб крагујевачког суперлигаша, са два класична шпица у стартној постави, Бурмазом и Ковинићем.

Треба рећи да су данашњи сусрет са руским премијерлигашем пропустили Огњен Лукић и Игор Вићентијевић, који имају проблема са лакшим повредама и чији се повратак на терен очекује наредних дана.

Већ у 4. минуту виђена је једна обећавајућа акција у продукцији “црвених”. Мирић се лепо искрао по левој страни терена, а онда покушао да упосли Ковинића, испред кога је интервенисао искусни чувар мреже руског тима Јевгениј Фролов. Три минута касније Милош Видовић је опробао ударац са неких 18 метара, али није био довољно прецизан.

Руси су први пут запретили у 13. минуту после корнера, међутим није било потребе за интервенцијом младог чувара мреже Давида Спасојевића, који је у одсуству Огњена Лукића добио нешто већу минутажу на овој утакмици.

Једна несмотреност у 21. минуту скупо је коштала “црвене”. Ежов је “украо” лопту Варјачићу, који је клизећим стартом покушао да исправи своју грешку, али без успеха. Лопта се на крају закопрцала у мрежи крагујевачког тима – 1:0 за Крила Совјетов.

Није примљени гол поколебао Крагујевчане, који су већ у 23. минуту смогли снаге да запрете преко Ковинића, чији је ударац главом после прекида завршио изнад пречке.

На другој страни, Липовиј је у 29. минуту покушао да искористи своју брзину, али га је добро испратио и изблокирао Дамјанац. Потом је запретио и Чернов након корнера, али се Спасојевић нашао на правом месту.

Друго полувреме започело је одличном акцијом Крагујевчана. Бурмаз је послао пас у празан простор за Ристовића, али је искусни Фролов на време кренуо са гол-линије и избацио лопту у корнер.

Имали су Шумадинци доста среће у 56. минуту, када је Пинајев на неких десетак метара од гола Радничког 1923 успео да пронађе себи простор за ударац, али је лопта на путу ка мрежи закачила неког од фудбалера крагујевачког тима и завршила поред стативе.

Три минута касније из сличне позиције покушао је и Антилевскиј да савлада Спасојевића, али је млади чувар мреже крагујевачког тима одлично одреаговао у овој ситуацији.

Ипак, Спасојевићу није било спаса у 63. минуту. Након корнера у корист Крагујевчана, севнула је контра руске екипе преко брзоногог Пинајева, који је на крају рутински пласирао лопту у небрањени део мреже.

Искусни Марко Мирић, који је и на овој утакмици био један од најрасположенијих у редовима крагујевачког тима, могао је у 65. минуту да постигне прави евро-гол, али је његову “бомбу” са двадесетак метара успео да деактивира голман руске екипе Фролов, који се извио колико је дуг и тако спречио да ова лопта заврши у његовој мрежи.

Како се утакмица ближила свом крају, тако је и фудбалерима Радничког 1923 све више понестајало концентрације, што се видело и по све већем броју несхватљивих грешака. Најпре је у 72. минуту голман Спасојевић малтене предао лопту у ноге Ефремову, али се одмах потом искупио још једном одличном интервенцијом.

Само два минута касније комплетна одбрана Крагујевчана је прелако испала и омогућила Ефремову да се из другог покушаја ипак упише међу стрелце за коначних 3:0.

До краја утакмице вреди поменути и солидан покушај Ђорђа Максимовића из слободног ударца са преко двадесет метара, који није донео промену резултата.

Планирано је да крагујевачки суперлигаш током предстојећег викенда одигра још једну припремну утакмицу за коју се још увек тражи одговарајући ривал.

РАДНИЧКИ 1923 – КРИЛА СОВЈЕТОВ 0:3 (0:1)