Поготком Андреје Ристића у 85. минуту, наши омладиници дошли су до сва три бода у сусрету 28. кола Омладинске лиге Србије против ТСЦ-а из Бачке Тополе – 1:0 (0:0). Крагујевчани су се овим тријумфом реванширали екипи са севера Србије за пораз у јесењем делу сезоне и уједно су “зацементирали” место у горњем делу првенствене табеле.

Пут до дванаесте победе у сезони за “ђаволчиће” није био нимало лак. Екипа ТСЦ-а се још једном показала као “тврд орах”, кога су Крагујевчани успели да “скрцају” тек у последњих пет минута утакмице.

Прво полувреме протекло је у егал игри, без превише изразитих шанси. Изузев покушаја фудбалера гостујуће екипе Богдана Петровића у 19. минуту, када је Давид Павловић избацио лопту са саме гол линије, није било већих прилика за промену резултата.

Наставак утакмице доноси знатно ангажованију игру Крагујевчана. Већ у првих петнаестак минута другог полувремена изабраници тренера Дејана Јоксимовића пропустили су три-четири јако повољне прилике да дођу до резултатске предности.

Најпре је Александар Петровић у 54. минуту упутио топовски ударац са двадесетак метара, који је задао доста проблема чувару мреже ТСЦ-а Немањи Амиџићу, који је у полувремену заменио Вељка Илића на голу екипе из Бачке Тополе. Још бољу прилику Петровић је пропустио два минута касније, када из два-три покушаја није успео да пошаље лопту у гол гостујуће екипе.

Потом се у шанси нашао и Урош Арсенијевић, али је Амиџић одлично одреаговао, баш као и минут касније, када је зауставио покушај Томовића после корнера.

Најближи вођству Шумадинци су били у 84. минуту, када је после центаршута Петровића, резервиста Лука Гачевић погодио пречку.

Минут касније одбрана гостију је коначно подлегла притисцима домаћина. Убачену лопту са леве стране у гол је претворио најбољи стрелац крагујевачког тима Андреја Ристић, коме је ово био дванаести погодак у сезони.

“Ђаволчићи” су без већих проблема сачували минимално вођство до краја утакмице и дописали нове првенствене бодове на свој конто.

До краја сезоне у Омладинској лиги Србије остало је да се одигра још два кола, а чета Дејана Јоксимовића тренутно се налази на високој шестој позицији првенствене табеле са 44 освојених бодова.

Крагујевчане у претпоследњем колу, које је на програму наредног викенда, очекује гостовање последњепласираној екипи на табели ОФК Београду.

РАДНИЧКИ 1923 – ТСЦ 1:0 (0:0)