Ристић “подшишао” младе “змајеве”

Успешан почетак сезоне за нашу омладинску селекцију. Ученици Дејана Јоксимовића су на премијери савладали екипу Вождовца са 2:1 (1:0), а утакмицу на помоћном терену стадиона “Чика Дача” обележио је сјајан погодак Андреје Ристића у 76. минуту, који је “ђаволчићима” осигурао освајање првих бодова у новој сезони Омладинске лиге Србије.

Нису “ђаволчићи” заборавили пораз од популарних “змајева” у последњем колу претходне сезоне, који је врло лако могао да их кошта губитка суперлигашког статуса. Због тога су у данашњи дуел ушли са посебном мотивацијом и жељом да нову такмичарску сезону започну победом пред својом публиком.

Малтене прву изгледнију прилику на утакмици Крагујевчани су успели да преточе у почетно вођство. Играо се 22. минут када је Лука Милојевић упутио оштар центаршут са леве стране, лопта је прелетела Андреју Ристића и дошла на другу стативу до Уроша Арсенијевића, који је топовским ударцем шаље у противничку мрежу.

Андреја Ристић је 36. минуту пропустио идеалну прилику да удвостручи предност свог тима, када је након грешке Предрага Грбовића избио испред голмана Вождовца Андрије Кнежевића, али је дуго оклевао са завршним ударцем, да би на крају послао лопту преко пречке.

Почетак другог полувремена обележила је повећана нервоза играча оба тима, која се манифестовала прилично грубим стартовима. Страсти на терену нарочито су узавреле у 53. минуту, када је после дуела Александра Петровића и Давида Пердува у казненом простору Вождовца млади фудбалер Радничког 1923 завршио на земљи. Тражили су Крагујевчани од судије Мијаиловића да покаже на “белу тачку” у овој ситуацији, али њихови апели нису натерали јагодинског арбитра да промени првобитну одлуку.

Осим спорадичних кошкања и пар солидних покушаја са дистанце ништа се интересантно на терену није дешавало све до 76. минута, када је након центаршута једног од најбољих актера данашње утакмице Уроша Арсенијевића, Андреја Ристић “маказицама” послао лопту иза леђа голмана Вождовца Андрије Кнежевића. Млади фудбалер, који ће почетком наредне године прославити пунолетство, овим поготком је подигао комплетно гледалиште на ноге и зарадио салву аплауза за приказану мајсторију.

Тек након Ристићевог поготка утакмица је добила на динамици. Гости из Београда више нису имали шта да изгубе и кренули су на све или ништа како би надокнадили осетан заостатак од два гола, што је Крагујевчанима оставило доста простора да из контранапада покушају да дођу до још неког поготка.

Најближи постизању поготка млади “змајеви” били су у 80. минуту. Живковић је пронашао Којића, који је “лажњаком” себи створио простор за ударац, али је онда са ивице петерца пребацио читав гол.

Тренутак касније Ристић се нашао у обећавајућој контри, коју је завршио непрецизним ударцем са ивице шеснаестерца, да би у 84. минуту брзоноги Александар Петровић после још једне муњевите контре оставио дефанзивце Вождовца у прашини и нашао се “очи у очи” са Кнежевићем, али је чувар мреже Вождовца остао несавладан у овој ситуацији.

Гости из Београда на крају су ипак успели да дођу до поготка, али прекасно. Пердув је у другом минуту судијске надокнаде времена добро реаговао на првој стативи након корнера и матирао Давида Спасојевића, довољно да ублажи пораз младих “змајева”.

“Ђаволчићи” су тако на најбољи могући начин отворили нову такмичарску сезону и направили одличан шлагворт за предстојећу утакмицу са београдским Партизаном, која се игра кроз седам дана, такође на помоћном терену стадиона “Чика Дача”.

РАДНИЧКИ 1923 – ВОЖДОВАЦ 2:1 (1:0)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Гледалаца:
200.
Судија: Борко Мијаиловић (Јагодина).
Стрелци: Арсенијевић у 22. и Ристић у 76. минуту за Раднички 1923, а Пердув у 90+2. за Вождовац.
Жути картони: Гвозденовић, Милојевић (Раднички 1923), Грбовић, Чакоков, Бибић (Вождовац).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Новичић, Д. Ристић, Гвозденовић (од 90. Томовић), Миличић, Лакићевић, А. Петровић (од 84. Павловић), Арсенијевић, А. Ристић (од 81. Драмићанин), Милојевић (од 88. Л. Петровић), Маринковић (од 75. Шурлан).

ВОЖДОВАЦ: Кнежевић, Бероња, Старчевић (од 75. Којић), Мојсиловић, Грбовић (од 82. Гаврић), Живковић, Чакоков (од 86. Пузовић), Бибић (од 81. Цветковић), Јевтић, Аврамовић (од 78. Лазаревић), Пердув.