Велики подвиг наших омладинаца, који су на гостовању лидеру Омладинске лиге Србије, београдској Црвеној звезди, успели да забележе свој четврти узастопни пролећни тријумф – 2:0 (1:0). Победу изабраника тренера Дејана Јоксимовића најавио је убојити Андреја Ристић својим деветим голом у сезони, да би све наде “црвено-белих” угасио Урош Арсенијевић поготком из једанаестерца у 71. минуту.

Пуни самопоуздања након три везана тријумфа, популарни “ђаволчићи” одважно су изашли на мегдан фаворизованом домаћину, који је поразом на гостовању екипи Бродарца прошлог викенда прекинуо серију од једанаест узастопних победа.

“Црвено-бели” су очекивано диктирали ритам у почетној фази утакмице и пропустили су пар зрелих прилика да дођу до почетне предности.

Већ у 7. минуту Бојовић је покушао да лобује Спасојевића, али без успеха. Чувар мреже “ђаволчића” истакао се у 12. минуту, када је после незгодног ударца Мелентијевића одлично одреаговао и ефектном парадом спречио да лопта заврши у његовој мрежи.

Уследио је потом још један покушај Бојовића, да би у 16. минуту срећа погледала Крагујевчане, када је након ударца Теодоровића лопта погодила стативу. Исти епилог имао је и Теодоровићев покушај четири минута касније, када је поново статива била савезник гостију из срца Шумадије.

У међувремену, бележимо и први озбиљнији ударац ка голу домаћина, који је упутио Урош Арсенијевић на истеку 17. минута.

Казна за силне промашаје у уводној фази утакмице Београђане је стигла у самом финишу првог дела игре, када је после центаршута Арсенијевића са десне стране, Петровић покушао да спусти лопту главом корпулентном Милетићу, који није успео да је прихвати на најбољи начин, али се на правом месту нашао Андреја Ристић и својим деветим голом у сезони донео је почетну предност крагујевачком тиму.

Покушали су “црвено-бели” да дођу до изједначења почетком другог полувремена, када су се у шанси нашли најпре Теодоровић, а потом Кахвић, али је резултат ипак остао непромењен.

На другој страни, бележимо покушаје Арсенијевића и Петровића, који нису представљали озбиљнији изазов за голмана Црвене звезде Богдана Маринковића.

Питање победника решено је у 71. минуту, када је после прекршаја над Ђорђем Јовановићем судија Урош Ржић показао на “белу тачку”. Прецизан са једанаест метара био је Урош Арсенијевић, који се тако по шести пут уписао у стрелце ове сезоне.

Имали су домаћи у финишу утакмице пар озбиљних прилика да дођу макар до почасног поготка, али је поуздани чувар мреже Крагујевчана Давид Спасојевић остао несавладан.

“Ђаволчићи” су се данашњом победом значајно удаљали од опасне зоне и етабилирали се у средини првенствене табеле са 34 освојена бода.

Прилику да продуже пролећну серију тријумфа пулени тренера Дејана Јоксимовића имаће у петак, 22. априла, када ће на свом терену угостити екипу Чукаричког.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 1923 0:2 (0:1)

БЕОГРАД
Помоћни терен стадиона “Рајко Митић”
Урош Ржић (Београд).
Стрелци: А. Ристић у 42. и Арсенијевић у 71. минуту из једанаестерца за Раднички 1923.
Жути картон: Гвозденовић (Раднички 1923).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Маринковић, Мимовић (од 69. Николашевић), Радојевић, Видојевић (од 63. Милосавић), Ђермановић, Мелентијевић, Теодоровић, Стојановић (од 73. Бошковић), Кахвић, Пиргић, Бојовић (од 46. Бранковић).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Новичић, Шурлан (од 46. Д. Ристић), Гвозденовић, Миличић, Томовић, А. Ристић (од 46. Павловић), Арсенијевић, Милетић (од 63. Јовановић), Милојевић (од 90. Гачевић), Петровић (од 82. Николић).