Резултатски ролекостер са мирољубивим епилогом: Арсенијевићев хет-трик недовољан за тријумф над Убљанима

Још једну бурну и головима богату утакмицу одграли су наши омладинци на помоћном терену стадиона “Чика Дача”, овога пута са вршњацима из убског Јединства у оквиру 10. кола Омладинске лиге Србије. После бројних узбуђења и резултатских преокрета утакмица је окончана поделом плена – 3:3 (1:2).

Мало је екипи тренера Душана Николића фалило да након пет “сушних” кола поново осети сласт победе, а троструком стрелцу Јовану Арсенијевићу, чији су голови вратили “ђаволчиће” из мртвих и довели их надомак четвртог тријумфа у сезони, да израсте у апсолутног хероја данашње утакмице на помоћном терену стадиона “Чика Дача”. У томе их је спречио Бранислав Руњајић, који је пет минута пре краја утакмице по други пут на мечу матирао чувара мреже “црвених” Богдана Вучковића за коначних 3:3.

Сам почетак утакмице није слутио на добро. Гости су већ након непуних двадесет минута игре имали предност од два гола. Најпре је хитроноги Руњајић у 9. минуту рутински реализовао једну муњевиту контру Убљана, да би осам минута касније Стеванчевић прецизним ударцем искоса са леве стране натерао Вучковића на нову капитулацију.

Лош почетак утакмице ипак није обесхрабрио ученике тренера Николића, који су у наставку меча успели не само да анулирају заостатак од два гола, већ и да у потпуности преузму контролу над резултатом. Режисер овог невероватног преокрета “ђаволчића” био је Јован Арсенијевић, чији су погоци у 21, 47. и 56. минуту у потпуности окренули ток утакмице на воденицу домаћина. У мометима када се чинило да ће наши омладинци дописати четврту првенствену “рецку”, Руњајић је својим другим поготком на утакмици спасао Убљане пораза.

Наши омладинци се након десет одиграних кола у Омладинској лиги Србије налазе на десетој позицији првенствене табеле са једанаест освојених бодова.

Наредног викенда “ђаволчиће” очекује гостовање имењаку из Ниша, који је у првих десет кола освојио само пет бодова.

РАДНИЧКИ 1923 – ЈЕДИНСТВО (УБ) 3:3 (1:2)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.

Гледалаца: 100.
Судија: Ненад Ђорђевић (Гуча)
Стрелци: Арсенијевић у 21, 47. и 56. минуту за Раднички 1923, а Руњајић у 9. и 85. и Стеванчевић у 17. минуту за Јединство.
Жути картони: Димитријевић, Лукић, Ракићевић (Раднички 1923), Бркић (Јединство УБ).

РАДНИЧКИ 1923: Вучковић, Д. Ристић (од 46. Косановић), Букумира (од 84. Петровић), Ристовић, Пантовић, Коларевић (од 61. Ђоровић), Димитријевић, Живадиновић, Арсенијевић (од 82. Јовановић), Лукић (од 73. Ракићевић), Танасијевић.

ЈЕДИНСТВО (УБ): Велимировић, Црновчић, Ђокић, Бркић, Јолачић (од 73. Пантелић), Стеванчевић, В. Марјановић, Руњајић (од 90. Киселчић), Н. Марјановић (од 62. Лазић), Ракић, Алимпић.