Реми у завршној провери

У генералној провери пред старт нове сезоне у Супер лиги Србије, фудбалери Радничког 1923 су на отварању новог фудбалског комплекса “Пампас” у Доњој Трнави ремизирали са црногорским прволигашем ОФК Петровцем– 1:1 (0:1).

Дуел крагујевачког суперлигаша и члана Прве лиге Црне Горе представљао је врхунац фудбалске феште на отварању велелепног спортског комплекса у месту Доња Трнава крај Тополе.

Програм је отворила утакмица кадетских селекција Радничког 1923 и Академије Дуљај из Тополе, која је окончана у корист младих Крагујевчана (2:0). Потом су снаге одмериле екипе Доње Трнаве и Власине (1:1), да би након наступа падобранаца на терен истрчали фудбалери Радничког 1923 и ОФК Петровца, који су присутној публици приредили једну јако добру фудбалску представу.

Пред сам почетак утакмице, капитен крагујевачког суперлигаша Марко Мирић и најбољи играч Лиге Европе и члан српског националног тима Филип Костић, који је заједно са многобројним званицама из свих сфера друштвеног живота Србије увеличао ову церемонију, уручили су Братиславу Милановићу, оснивачу и власнику “МАЈНД групе”, под чијим је покровитељством и изграђен овај комплекс, дрес Радничког 1923, односно националног тима Србије са потписима свих репрезентативаца.

Кренули су Крагујевчани врло енергично и већ у 4. минуту успели су да запрете преко младог Ђорђа Јовановића, који је покушао ударцем искоса са десне стране да изненади голмана ОФК Петровца Милана Јеловца, али је на крају изборио само корнер за свој тим. Потом је и Мирић запретио ударцем са ивице шеснаестерца, међутим, није био довољно прецизан.

Огромну прилику да дођу до вођства “црвени” су пропустили у 17. минуту, када је након прекршаја над брзоногим Јовановићем судија Шишмановић досудио казнени ударац за крагујевачки тим. Лопту је на “креч” наместио капитен Радничког 1923 Марко Мирић, али је његов ударац са једанаест метара завршио преко гола.

Промашени једанаестерац није пореметио ритам Крагујевчана, који су наставили да притискају свог ривала. Милош Милисављевић је у 32. минуту лукавим ударцем у ближи угао ставио Јеловца на озбиљне муке, али је чувар мреже црногорског прволигаша успео некако да се снађе у овој ситуацији.

Играо се 42. минут када је лопта приликом центаршута Дубљевића погодила у руку Љубишу Пецеља, што је судију Шишмановића навело да по други пут покаже на “белу тачку”, овога пута у корист црногорског тима. За разлику од капитена Радничког 1923 Марка Мирића, фудбалер ОФК Петровца Јован Вујовић био је непогрешив са једанаест метара.

Обе екипе су у друго полувреме ушле са потпуно измењеним поставама. У таквој констeлацији снага боље су се снашли Шумадинци, који су у 60. минуту успели стигну до изједначења. Била је то акција у три потеза, коју је започео Кур, да би потом Убипарип одложио лопту до Брновића, који је добро одмереним, приземним ударцем са ивице шеснаестерца приморао Јеловца на капитулацију.

Велики пех задесио је Крагујевчане у 76. минуту утакмице, када је Никола Ковачевић у покушају да изблокира ударац противничког фудбалера доживео тежу повреду зглоба, због које је хитно транспортован у најближу здравствену установу.

До краја утакмице бележимо још два солидна покушаја Убипарипа главом, који нису донели промену резултата.

Дејан Јоксимовић и његови сарадници из стручног штаба имаће још неких осам дана да додатно затегну редове свог тима, како би “црвени” спремно ушли у нову суперлигашку сезону, коју започињу 11. јула гостовањем екипи Колубаре у Лазаревцу.

РАДНИЧКИ 1923 – ОФК ПЕТРОВАЦ 1:1 (0:1)

ДОЊА ТРНАВА
СЦ “Пампас”.
Судија: Добривоје Шишмановић (Маслашево)
Стрелци: Брновић у 60. минуту за Раднички 1923, а Вујовић у 42. минуту из једанаестерца за ОФК Петровац.

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Јанковић, Пецељ, Ивановић, Цветиновић, М. Видовић, Крајишник Милисављевић, Јовановић, Стоиљковић, Мирић. Играли су још: Раичевић, Влајковић, Зорић, Н. Ковачевић, Томовић, Миличић, У. Видовић, Срнић, Брновић, Кур, Томић и Убипарип. Тренер: Дејан Јоксимовић.

ОФК ПЕТРОВАЦ: Јеловац, Војводић, Радиновић, Аугусто, Раденовић, Микиељ, Менди, Вујовић, Бабић, Дубљевић, Вицковић. Играли су још: Радошевић, Милић, Матејић, Марковић, Медиговић, Зоњић, Зврко, Родриго, Боричић и Перовић. Тренер: Младен Ламбулић.