Фудбалери крагујевачког прволигаша нису успели да наставе низ победа у припремним утакмицама, пошто су данас у петој провери ремизирали са екипом Слоге 33 из Петровца на Млави – 2:2 (0:0).

Након четири узастопне победе у досадашњем делу припрема, изабраници Дарка Милисављевића су у петој провери наишли на врло добро припремљену и укомпоновану екипу Слоге 33, која се показала као “тврд орах” и успела је да одоли Крагујевчанима.

Иако су “црвени” у већем делу сусрета имали теренску иницијативу, гости су ипак први дошли до вођства средином другог полувремена. Уследио је преокрет у режији двојице младих нападача Радничког 1923 Симовића и Максимовића, да би петнаестак минута пре краја утакмице Ђорђевић поравнао на 2:2 и тако поставио коначан резултат овог занимљивог сусрета, одиграног на вештачкој подлози помоћног терена стадиона “Чика Дача”.

У првом полувремену није било превише детаља вредних помена. Радоњић је у два наврата запретио Танасијевићу након лукавих проигравања од стране данас изузетно расположеног Огњена Илића, који је и сам имао један добар покушај у 22. минуту када је лопта прохујала поред стативе. Лепу прилику имао је и Слађан Никодијевић у 13. минуту, када није успео да казни нешто лошију процену гостујућег голмана.

Са друге стране, фудбалери Слоге 33 су током првих 45 минута припретили само у два наврата. Најпре је у 26. минуту Рељић директним ударцем на гол из скраћеног корнера покушао да изненади Савића, а потом је у финишу првог дела сусрета Илић шутирао главом после прекида, али није био прецизан.

За разлику од првог, друго полувреме било је знатно садржајније и резултатски занимљивије.

Раднички 1923 је наставио да диктира темпо игре, док су се гости умешно бранили и вребали своју шансу за гол из контранапада и прекида.

И дочекали су је у 59. минуту, када је након једне муњевите контре по левој страни Живановић савладао Раичевића и донео Петровчанима почетну предност.

Примљени гол није деморалисао изабранике Дарка Милисављевића, већ их је само додатно мотивисао да појачају притисак на гол противника.

У 69. минуту Томислав Тодоровић је уздрмао стативу после једне прелепе акције у којој је учестовала неколицина играча крагујевачког тима.

Коначно се мрежа српсколигаша из Петровца на Млави затресла у 70. минуту. Неспоразум гостујућег штопера и голмана казнио је омладинац Симовић, постигавши свој други гол за први тим Радничког 1923 на овим припремама.

Симовићев погодак представљао је својеврсни пролог за тотални преокрет, који је уследио само два минута касније, када је после корнера који је извео Тодоровић, Ђорђе Максимовић послао лопту у мрежу за 2:1.

Да је и гостима прекид једно од јачих оружја било је јасно у 76. минуту, када је након ударца из угла нападач Ђорђевић надвисио одбрану Крагујевчана и поставио, како се испоставило, коначних 2:2.

До краја утакмице није било већих прилика за промену резултата. Вреди поменути ситуацију из 81. минута када је Цветковић упутио оштар ударац ка гостујућем голу, а Рађен није успео да скрене лопту у мрежу. На другој страни запретио је високи Радовановић после корнера, али срећом по наш тим није био прецизан.

Следећу проверу фудбалери крагујевачког прволигаша имаће у суботу од 14 часова против Јединства из Уба.

РАДНИЧКИ 1923 – СЛОГА 33 2:2 (0:0)

КРАГУЈЕВАЦ
Помоћни терен стадиона “Чика Дача”
Гледалаца:
150
Судија: Лазар Стојмировић (Крагујевац)
Помоћници: Марко Јевремовић, Павле Василијевић (такође из Крагујевца)
Стрелци: Симовић у 70. и Максимовић у 72. минуту за Раднички 1923, а Живановић у 59. и Ђорђевић у 76. минуту за Слогу 33

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Петровић, Здравковић, Филиповић, Варјачић, Мијатовић, Ћировић, Ковачевић, Илић, Радоњић, Никодијевић. Играли су још: Раичевић, Рађен, Миликић, Поповић, Видовић, Алексијевић, Тодоровић, Максимовић, Цветковић и Симовић.

СЛОГА 33: Танасијевић, Додеровић, Дрецун, Илић, Стевић, Мартиновић, Нединић, Рељић, Павловић, Јовановић, Ђорђевић. Играли су још: Обрадовић, Милорадовић, Сремчевић, Милошевић, Радовановић, Животић, Николић и Живановић.