Распуцана Чука и анемични Раднички

Убедљив пораз претрпели су фудбалери Радничког 1923 у утакмици 6. кола Линглонг Супер лиге Србије против београдског Чукаричког на стадиону “Чика Дача” – 0:3 (0:2). Изабраници Владимира Раденковића су подбацили у малтене свим сегментима фудбалске игре и дозволили су гостима из Београда да без већих потешкоћа однесу сва три бода из срца Шумадије.

По други пут у овој сезони “црвени” су разочарали своје присталице на стадиону “Чика Дача”. Пораз као пораз толико не боли, колико чињеница да су фудбалери крагујевачког суперлигаша током свих деведесет минута игре били у потпуно инфериорном положају у односу на свог ривала, који је, предвођен новим тренером Сашом Илићем, показао да је превазишао период кризе након испадања из Европе.

Стратег крагујевачког суперлигаша Владимир Раденковић још једном је изненадио стартном поставом, нарочито када је у питању везни ред. Тако су на клупи остали искуснији играчи, попут капитена Стевана Ковачевића, браће Видовић и неуморног Владимира Ћировића, док су поверење младог тренера у маневру добили Милош Брновић и Никола Ристовић, који су, занимљиво, против ТСЦ-а дејствовали по боковима.

Уводни део утакмице протекао је у растрзаној игри обе екипе, уз доста нервозе и непрецизних додавања.

Гости из Београда су први запретили преко свог најбољег стрелца Ђорђа Јовановића у 5. минуту, да би само три минута касније млади Јован Лукић умало изненадио Ивана Радоша, који је лопту крајњим напором успео да скрене у корнер.

Чувар мреже Радничког 1923 истакао се и у 16. минуту, када је осујетио покушај штопера Чукаричког Стефана Шапића.

Уследио је потом још један ударац Лукића са дистанце, овога пута знатно безопаснији него што је то био случај десетак минута раније, а одмах за њим је запретио и Милан Савић, који је у 6. минуту заменио повређеног Стефана Чоловића.

Напади Чукаричког коначно су добили жељени епилог у 21. минуту. Најпре је Радош укротио ударац Ндајеа, потом је Кајевић погодио Филиповића, да би из трећег покушаја Ђорђе Јовановић успео да пронађе пут до мреже, уписавши тако свој пети погодак у сезони.

Тек након примљеног гола Крагујевчани су мало живнули. Благојевић је у 23. минуту шутирао главом поред гола, а затим се у прилици пред голом Чукаричког нашао и данашњи капитен Марко Мирић, који се није баш најбоље снашао у тој ситуацији.

Тамнопути Ибрахим Ндаје, који је од почетка утакмице задавао главобољу одбрани Радничког 1923, имао је прилику да у 35. минуту дуплира предност свог тима, али је погодио само спољни део мреже.

Више среће брзоноги Сенегалац имао је у 42. минуту, када је након ударца из угла добро скочио на првој стативи и послао лопту кроз ноге Ивану Радошу право у мрежу.

Незадовољан игром својих изабраника у првих 45 минута, Владимир Раденковић је већ на полувремену извршио троструку измену, али узалуд.

Није пришао ни пун минут игре у другом полувремену, а гости из Београда су увелико прослављали трећи погодак. Прелако је одбрана Радничког 1923 испала у овој ситуацији, Савић се изненада нашао “очи у очи” са Радошем и рутински га савладао за убедљивих 3:0.

Тада је свима на стадиону “Чика Дача” постало јасно да Шумадинцима нема спаса и да корачају ка трећем првенственом поразу, а једина дилема била је да ли ће београдски тим након трећег поготка “спустити ручну” или ће настојати да победу учини још убедљивијом.

Чини се да је преовладала ова друга опција, будући да су Београђани у наставку сусрета несмањеним темпом наставили да угрожавају гол домаћина.

Ндаје је у 56. минуту још једном умакао пажњи својих чувара, али је његов ударац у последњем моменту изблокирао Рашо.

Да је одбрана прекида “рак-рана” крагујевачког тима видело се и у 74. минуту, када је након ударца из угла високи Шапић главом пребацио лопту са друге на прву стативу ка Танасијевићу, чији је ударац, такође главом, успео да одбрани Радош, да би у наставку акције Јанковић са мање од пет метара пребацио читав гол.

Пет минута касније поново је Танасијевић добро шутирао главом, али је и овога пута Радош био на висини задатка. Шансу да се упише у листу стрелаца пропустио је и десни бек београдског тима Виктор Роган, који је након муњевите акције свог тима у 83. минуту шутирао са неких 14 метара поред гола.

У самом финишу утакмице Ковинић је покушао атрактивно “маказацима” да ублажи пораз свог тима, али без успеха.

Изабраници Владимира Раденковића имаће нешто више од недељу дана да извуку поуке из данашњег пораза, како би се на гостовању новосадском Пролетеру, које је заказано за понедељак, 30. август, приказали у знатно бољем издању.

РАДНИЧКИ 1923 – ЧУКАРИЧКИ 0:3 (0:2)