Раднички славио на дебију Младена Жижовића – бодови остали на „Чика Дачи“!

Од самог почетка било је јасно да Раднички има јасан циљ — да контролише игру и наметне свој ритам пред домаћом публиком. Већ у 10. минуту виђена је прва велика прилика за црвене. После сјајног соло продора Килијана Бевиса по левом боку, уследио је прецизан пас у шеснаестерац ка Сахлију Вижђију, који снажно шутира, али погађа стативу. Недуго затим, у 18. минуту, Раднички је поново био на корак од гола — после изведеног слободног ударца, играч ТСЦ-а Димоски је изгубио лопту под притиском, Ристић је реаговао, одузео лопту и упутио снажан шут са 15 метара, али овога пута је пречка спасила госте.

Ипак, у 27. минуту, стигла је заслужена награда за бољу игру. Још једном је Бевис прошао по левој страни и упутио оштар центаршут у шеснаестерац, где се Јакуба Џарџу сјајно снашао, прихватио лопту и из окрета погодио мрежу — 1:0 за Раднички!До краја првог полувремена виђена је још једна велика прилика за Крагујевчане. У надокнади времена, поново је прорадио тандем Бевис – Џарџу. Ристић је дугом лоптом пронашао Бевиса, који је фантастично примио лопту и упутио центаршут ка Џарџуу, али је његов ударац главом зауставио голман Симић. На одмор се отишло резултатом 1:0, иако је ТСЦ имао већи посед, Раднички је био тај који је стварао конкретне прилике.

Други део утакмице почео је нешто мирније. Прву озбиљну прилику домаћин је имао у 65. минуту, када је Иса Ба изборио позицију за ударац са леве стране петерца, али је лопта прошла поред стативе.

Гости су изједначили у 78. минутуСинг је шутирао са око 20 метара, лопта је незгодно склизнула са руку голмана Лијескића и завршила у мрежи — 1:1.Међутим, то је био сигнал за реакцију домаћина. Само три минута касније, у 81. минуту, Раднички поново долази до вођства! После прекида који је извео Сахли, лопта је дошла до Бевиса, који је у гужви успео да се избори за позицију и снажним ударцем савлада голмана ТСЦ-а — 2:1!

До краја утакмице, изабраници Младена Жижовића преузели су иницијативу и сигурно привели меч крају. После пет минута надокнаде, судија је одсвирао крај, а три изузетно важна бода остала су у Крагујевцу.

Ова победа има посебну тежину, не само због квалитетног противника, већ и као потврда нове енергије коју је екипа показала под вођством новог тренера.

Жижовић: Заслужена победа, честитке мојим играчима

– Увек је тешка та прва утакмица – нова држава, нови почеци за мене и мој стручни штаб. Сви смо се надали идеалном старту, али да се окренемо само утакмици. Мислим да смо у првом полувремену пропустили прилику да решимо питање победника. Били смо заиста расположени, погодили смо и стативу и пречку, и можда смо заслужили да на полувремену имамо већу предност. ТСЦ нам у том периоду није правио озбиљне проблеме, и то смо морали боље да искористимо.

– У другом полувремену смо били мало неорганизовани, с обзиром на то да је ТСЦ променио формацију и почео да улази у игру са четворицом, док је већим делом меча играо у систему 3-4-3. Мало смо се ту тражили, па је ТСЦ преузео контролу поседа, али без изразитијих прилика. Ми смо чекали једну или две контре које смо желели да искористимо. Имали смо једну сјајну ситуацију преко Бевиса и Исе, који су феноменално истрчали контру.

– Након тога стиже казна — по мом мишљењу, поклоњен гол. Била би заиста фудбалска трагедија да на оваквој утакмици не освојимо сва три бода, с обзиром на то да смо лимитирали ТСЦ и мислим да је ово заслужена победа моје екипе, којој овом приликом честитам.

– Надам се да ћемо овакву енергију задржати, уз много бољи квалитет игре, и да ћемо у наредним утакмицама задржати потпуни фокус и контролу. Ову победу поклањам својој фамилији у Бањалуци, која данас слави леп рођендан и крштење.

Раднички 1923 – ТСЦ Бачка Топола 2:1 (1:0)

Крагујевац
Стадион „Чика Дача“

Судија: Милан Стефановић
Стрелци: Џарџу у 27. минуту, Бевис у 81. минуту (Раднички 1923), Синг у 78. минуту (ТСЦ)
Жути картони: Дадић, Миличић (Раднички 1923), Синг, Савић (ТСЦ)

РАДНИЧКИ 1923: Лијескић, Ћосић, Миличић, Марјановић, Дадић, Ристић (од 72. минута Илић), Бен Хасин, Балде (од 84. минута Аџић), Сахли (од 84. минута Станковски), Бевис, Џарџу (од 63. минута Ба). Тренер: Младен Жижовић

ТСЦ: Симић, Димоски (од 85. минута Ру), Урошевић, Дегенек (од 61. минута Радин), Крстић, Јовичић (од 84. минута Милосавић), Станчић, Мбунгу (од 61. минута Савић), Синг, Тодороски (од 72. минута Мезеи), Петровић. Тренер: Дарије Калезић